ye-logo.v1.2

Як ви ставитеся до заборони носити камуфляж та одяг, схожий на військовий?

Суспільство 4354
Фото: Віталій

Про це ми запитали в подолян, які можуть бути залежними від ноу-хау, яке Верховна Рада України прийняла в першому читанні

Ще в червні 2009 року народні обранці Грицак, Бевз, Зарубінський, Петрук, Бобильов та Кузьмук зареєстрували законопроект, який днями був прийнятий Верховної Радою. Новий закон забороняє українцям, які не є військовослужбовцями, носити військову форму, знаки розрізнення, відзнаки і навіть одяг, розфарбований під «камуфляж». Як зазначено у пояснювальній записці до нового закону, «за роки незалежності, на теренах України з’явилося багато державних та громадських структур, осередків козацького руху, які всупереч діючому законодавству використовують форму одягу, її елементи, символіку і знаки розрізнення військовослужбовців військових формувань та працівників органів внутрішніх справ. Це призвело до надлишкової мілітаризації суспільства, коли практично всі приватні охоронні агенції, не маючи на це правоа, носять формений одяг у колористиці «камуфляж», затвердженій нормативними актами для Збройних сил України, та символіку і знаки розрізнення силових структур. Козацькі осередки, які фактично є громадськими об’єднаннями, в своїй діяльності використовують зразки форменого одягу, який відповідає зразкам обмундирування Збройних сил України, МВС України та інших військових формувань. Не маючи на це права, використовують знаки розрізнення (погони, зірочки, лампаси), символіку силових структур». А тому й вирішили нардепи, що такий одяг, як носять рибалки, козаки, працівники приватних охоронних фірм та інші – потрібно заборонити. Що з цього приводу думають на Хмельниччині?

Григорій Сагайдак, голова обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок:

«На мою думку, якщо цей Закон буде прийнятий, це буде неправильно по відношенню до членів нашого товариства. Особливо, якщо заборона стосуватиметься камуфляжної форми. У нашому товаристві багато людей пенсійного віку із невеликими статками, котрі роками збирали гроші на бушлати, штани та інші подібні речі. Хто нині буде усе це відшкодовувати? Простіше за все прийняти Закон, не спитавши про це людей. Якщо якісь обмеження і необхідні, то нехай вони стосуються якихось нововведень у амуніції відповідних силових та державних структур».

Андрій Попик, голова Подільського полку Характерного козацтва:

«Аналогічний закон вже діє, це – не новина. Адже сьогодні ніхто не може просто вдягнутися у генеральську форму, начепити погони і ходити вулицями. Тому, вважаю, що шум навколо цього законопроекту підняли марно. Козацькі організації мають власні строї і відзнаки, тому для нас нічого не зміниться. Щодо заборони носіння простими людьми «камуфляжу», то тут теж не все зрозуміло. Адже у нас юридично не визначене поняття, що таке камуфляж. І якщо ви вдягнете штани з плямками, за це ніякої відповідальності не буде».

Анатолій Гонгало, заступник начальника управління Державної служби охорони при УМВСУ в Хмельницькій області:

«Все потрібно підпорядкувати. До прикладу, працівники Державної служби охорони носять форму чорного кольору. Але такого ж кольору форму можуть одягнути і співробітники приватної фірми, а то й взагалі люди, які не працюють в жодній охоронній структурі. Якщо вдень ще можна зрозуміти, хто одягнув на себе форму, то вночі – ні. І наслідки від цього можуть бути різними. Наскільки актуальним нині є це питання, важко сказати. Але, звісно, потрібно знайти консенсус на законодавчому рівні».

Віталій Лісовий, начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства:

«Ніхто не заборонятиме носити мисливцям чи рибалкам звичайний камуфляж та інший схожий одяг, куплений в крамниці чи на ринку. Це повсякденний одяг. Законопроект стосується військової форми та спеціальних знаків розрізнення (зірочок, погонів). Їх хочуть заборонити носити людям, які не мають на те законних прав. Взагалі, я вважаю, що цей законопроект потрібно обговорити, аби пересічні громадяни не робили неправильних висновків, прийняти, і обов'язково належним чином впорядкувати “формове” питання щодо усіх служб, які носять обов'язкову форму в нашій країні».

На думку працівників магазину зброї та рибальства «Рекрут», така постанова є абсурдною. «Це все одно, що заборонити, наприклад, короткі спідниці, - кажуть вони. – Нас, як тих, хто займається продажем одягу для мисливців та рибалок, це обурює, адже ми не вбачаємо у носінні камуфльованого одягу нічого протизаконного. Тому прийняття цієї постанови абсолютно безпідставне».
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую