ye-logo.v1.2

Найбільше забруднень виявили в річці Південний Буг

Суспільство 2151
Через забруднення водойм можуть загинути річкові мешканці
Через забруднення водойм можуть загинути річкові мешканці . Фото: з архіву сайту "Є"

Деякі показники концентрації небезпечних речовин перевищують норму в 48 разів.

Протягом вересня цього року тривали дослідження поверхневих вод басейну річок Дністер, Дунай, Південний Буг та Прип'ять. Фахівці Хмельницького обласного Центру з гідрометеорології оприлюднили їх результати.

Згідно з результатами, найбільш забрудненою річкою виявився Південний Буг в районі села Копистин Хмельницької громади. У воді зафіксували перевищення гранично допустимої концентрації амонійного нітрогену у 30,3 раза. А також у 48 разів понад допустиму норму виявили нітритний нітроген. У 5,3 раза зафіксували перевищення гранично допустимої концентрації біологічного споживання кисню.

За словами начальниці комплексної лабораторії забруднень природного середовища обласного Центру з гідрометеорології Ольги Розмаїтої, ці речовини небезпечні і для річкових мешканців, і для людей, які споживають їх. Звісно, таку воду не можна пити. Крім того, небезпечна концентрація таких нітратів може призвести до загибелі риби, раків, інших жителів водойм.

Серед основних причин наявності у воді небезпечних речовин Ольга Павлівна вважає неефективні, застарілі очисні споруди, які потребують суттєвої модернізації, скиди у річки відходів підприємств, неконтрольоване внесення отрутохімікатів на поля аграріями…

«Збільшення концентрації небезпечних нітратів у наших водоймах відбувається не вперше. До того ж, цьогорічна посуха, відсутність опадів, що призвели до мілководдя, також вплинули на збільшення їхньої концентрації у воді. На жаль, якщо вони вже потрапили у водойми, нічого вдіяти вже не можна. Єдиним методом боротьби з цією негативною ситуацією – попередити потрапляння нітритів у воду», – зазначила Ольга Розмаїта.

Як повідомила фахівчиня, дослідження також виявило перевищення гранично допустимої концентрації біологічного споживання кисню у водоймах.

«Цей показник завжди буде вищим, чим більше забруднена вода різними отрутохімікатами в сукупності», – сказала вона.

За результатами дослідження, перевищення забруднюючих речовин виявили і в інших річках Хмельниччини:
Смотрич – у селі Лисогірка Городоцької громади — виявлено перевищення гранично допустимої концентрації нітритного нітрогену у 10,3 раза;
Мукша – у селі Мала Слобідка Слобідко-Кульчієвецької громади —нітритного нітрогену у 10,2 раза;
Случ – у селі Красносілка Старокостянтинівської громади — амонійного нітрогену у 10,2 раза;
Ушиця – в селі Соколівка Ярмолинецької громади — нітритного нітрогену у 10,2 раза.

Крім того, фахівці обласного Центру дослідили стан забруднення атмосферного повітря в місті Хмельницькому. Спостереження проводили за 10 інгредієнтами: пил, двоокис сірки, розчинні сульфати, окис вуглецю, двоокис азоту, оксид азоту, фенол, хлороводень, аміак та фольмальдегід. Ні по середньомісячних, ні по разових концентраціях цих речовин у повітрі не спостерігалося.

Читайте також: У Красилові проводять повторні торги, щоб здати в оренду став площею понад 50 гектарів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую