ye-logo.v1.2

«Зафіксували сейсмічні наслідки»: МАГАТЕ дали оцінку атаки «мопедами» біля Хмельницької АЕС

Суспільство 2518
Хмельницька АЕС продовжує постачати електроенергію у звичайному режимі
Хмельницька АЕС продовжує постачати електроенергію у звичайному режимі. Фото: netishyn.city

На місце події прибула експертна група з міжнародної організації.

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) здійснили обстеження Хмельницької атомної електростанції після нічної атаки російськими безпілотниками 25 жовтня та дали власну оцінку наслідків. Про це міжнародна організація повідомила на офіційній сторінці.

За їхніми словами, інцидент ще раз підкреслює нестабільну ситуацію щодо ядерної безпеки в Україні: «той факт, що ударною хвилею були зруйновані вікна в приміщеннях електростанції, показує, наскільки це було близько. Наступного разу нам може не так пощастити. Удару по атомній електростанції слід уникати за будь-яку ціну».

Водночас у МАГАТЕ зазначають, що на загальний стан підключення до національної електромережі вибухи у повітрі не вплинули. Утім ударною хвилею вибило вікна кількох будівель на території електростанції. Зокрема, й проходу до корпусів реактора, допоміжного корпусу, корпусу спеціального обладнання, навчального центру та інших об'єктів.

Згідно з висновками сейсмічного моніторингу, ударна хвиля спричинила сейсмічні коливання, які зазвичай виникають внаслідок землетрусів, вибухів і ударів.

Секретар РНБО Олександр Данілов в ефірі телемарафону заявив, що таким чином росія в черговий раз вирішила залякати світ: «Дійсно, той обстріл, який був вчора вночі, мав відбутися біля дуже небезпечного об'єкта. Це традиційна російська "лякачка", коли вони лякають весь світ або атомною зброєю, або атомним інцидентом. Це варвари».

Натомість президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 25 жовтня наголосив на тому, що саме Хмельницька атомна електростанція могла бути ціллю російських безпілотників: «це чергове нагадування для всіх наших партнерів, наскільки важливо посилювати українську ППО й наскільки небезпечно, коли Росія може обходити світові санкції».

Нагадаємо, що Хмельницька ОВА спільно з місцевими органами самоврядування вже оцінили масштаби атаки у Шепетівському районі. Згідно з обстеженнями було пошкоджено 1760 об'єктів. З них 282 багатоквартирних будинків та 1404 приватних. Також, від уламків збитих безпілотників, були пошкоджені 74 об'єкти соціальної інфраструктури, з яких освітянських - 41, у сфері охорони здоров'я – 6, закладів культури - 14 і дві церкви.

Читайте також: У Славуті дві людини потрапили до реанімації: мер міста повідомив деталі про наслідки атаки «шахедами»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую