Гаряча тема:
- Війна
Відновлюють святиню та відмовляються від московської церкви: історія громади з Кам'янеччини
Перед тим, як покинути церкву, колишній настоятель вирішив забрати з собою все церковне начиння.
Релігійна громада Свято-Михайлівського храму у селі Колибаївка, що в передмісті Кам'янець-Подільського, відмовилася від приналежності до московської церкви 19 серпня. Коли представники упц (мп) покидали святиню, вирішили з собою забрати практично все церковне начиння, повідомив благочинний району, протоієрей Олександр Цісар.
За словами священнослужителя, на облаштування цієї церкви місцеві жителі роками здавалися грішми, але колишній настоятель забрав усе: дзвони, образи на стінах, церковне начиння, утвар. Він навіть здер з іконостаса ікони. Місцеві жителі вирішили не опускати рук і відновити все власними силами, каже отець Олександр: «Громада села - люди, які прагнуть позбутися всього, що гріло орків. Вони не опустили рук і взялися відновлювати свою святиню. За такий короткий час відновлюють все».
Релігійна громада взялася за відновлення церкви, як тільки перейшла до ПЦУ. Фото: Олександр Цісар
Колибаївці знову зібрали кошти на нове панікадило, дзвони, аналої, хрестильницю, євхаристійний набір та книги. Щоб відновити іконостас, запросили місцевого художника, який намалював ікони. Облаштували і територію навколо храму: розчистили її від зарослів, пофарбували паркан, ворота, а також підлогу храму та іконостас.
За словами отця Олександра, рішенням зборів громади парафії визначили на території храму встановити новий хрест, синьо-жовтий стяг та пам'ятний знак полеглому за волю і Україну Герою Романові Іваненку, який народився та виріс в Колибаївці. «Був добровольцем в часі повномасштабної російської війни, аеророзвідником, а в миру популярним і відомим кам'янчанином, учасником групи «Наш формат» та проєкту «Ліга Сміху», патріотом та добрим сином своїх батьків, чоловіком достойної дружини, для всіх нас Героєм», - зазначив отець Олександр.
Читайте також: На Красилівщині релігійні громади п'яти сіл покинули московський патріархат
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: