ye-logo.v1.2

І навчання, і додаткова енергія: у Хмельницькому профучилищі встановили сонячні панелі

Суспільство 1329
Потужність встановлених фотомодулів – 3,5 кіловата, а збирали її учні під наглядом фахівців
Потужність встановлених фотомодулів – 3,5 кіловата, а збирали її учні під наглядом фахівців . Фото: скрін з відео МТРК "Місто"

Це спільний проєкт освітнього закладу та «Хмельницького енергетичного кластеру», основна мета якого – інтегрувати тематику альтернативної енергетики в освітній процес.

Нещодавно на даху вищого професійного училища №25 з'явилися сонячні панелі, а учні закладу отримали можливість долучитися до процесу їх встановлення. Це спільний проєкт освітнього закладу та громадської організації «Хмельницький енергетичний кластер». Як розповів журналістам телеканалу «Місто» виконавчий директор організації Артур Кокаревич, сонячна станція була встановлена для навчальних цілей, щоб учні профучилища мали змогу на практиці дізнатися, що таке сонячна енергетика та як будуються сонячні станції.

«Бо сфера зеленої енергетики – це одна з професій за якою є майбутнє. І ми сподіваємося, що відновлення України теж буде зеленим. А відповідно цей процес буде потребувати спеціальних кадрів», - зазначив Артур Кокаревич.

Потужність встановлених фотомодулів – 3,5 кіловата. Наразі сонячної альтернативи вистачає, аби частково забезпечувати електроенергією один із корпусів навчального закладу. Станцію збирали учні під наглядом викладача та постачальника панелей. А спеціальні стенди та додаткові прилади допомагають вивчати тематику альтернативної енергетики, а також слідкувати за процесами накопичення сонячної енергії.

Окрім того, з першого вересня наступного року в училищі планують готувати фахівців, які будуть в майбутньому встановлювати та обслуговувати сонячні електростанції. А вже зараз дізнатися про роботу сонячних електростанцій на базі училища запрошують всіх бажаючих: перша безкоштовна освітня лекція запланована на 18 листопада.

Читайте також: У Старокостянтинові з'явився символічний мурал на військову тематику

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую