ye-logo.v1.2

У соцмережах українці масово вітають один одного з «фейковим святом»

Суспільство 2109
Соцмережі заполонили картинки та пости з привітаннями
Соцмережі заполонили картинки та пости з привітаннями . Фото: скріни з соцмереж

Журналісти незалежної інформаційної платформи з медіаграмотності закликають не вестися на масову істерію, тому що це «свято» має не тільки неофіційний характер, але й «російський душок».

Сьогодні, 22 листопада, у соцмережах ширяться пости від дописувачів з привітаннями з Днем сина. Масові привітання підхопили і різні українські медіа. «Красиві побажання та картинки для сина» та обірки найкращих привітань у віршах та прозі зробили низка українських видань.

Проте, як зазначають у дописі журналісти незалежної інформаційної платформи з медіаграмотності  «По той бік новин», не знайдено жодних офіційних підтверджень, що цей день відзначають саме сьогодні, 22 листопада. Є згадка хіба що в російських виданнях — інколи з посиланням на ООН, але це фейк.

Українські фактчекери дослідили історію виникнення цього свята у медіа-просторі нашої країни. Як виявилося у листопаді 2014 року у газеті The Guardian в контексті Міжнародного чоловічого дня журналістом була висловлена ідея проводити International Son Day у якусь неділю щороку. Проте тоді ініціатива була підтримана лише деякими англомовними блогерами, але загалом пройшла непомітно для широкої аудиторії.

«У 2015 році ініціативу підхопили російськомовні інтернет-видання в Україні, Казахстані та Росії. Наступного року 22 листопада вже стало «фіксованою» датою, як день сина чи синів. А з 2016 року цей день став популяризуватися за активної участі ЗМІ в Україні», - йдеться у дописі спільноти у фейсбуці.

Прослідкувати весь шлях становлення неіснуючого свята в Україні можна за посиланням.

Читайте також: Допомога на часі: у Хмельницькому відкрили ветеранський простір «Захист.4.5.0.»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую