ye-logo.v1.2

Прибрати сніг та запобігти ожеледі: як хмельницькі дорожники підготувалися до зими

Суспільство 867
До прибирання доріг та тротуарів міста узимку залучатимуть понад 35 спецавтомобілів
До прибирання доріг та тротуарів міста узимку залучатимуть понад 35 спецавтомобілів. Фото: МТРК "місто"

На дорогах і пішохідних зонах працюватиме нова спецтехніка, яка автоматизує роботу комунальних працівників.

 До осінньо-зимового періоду хмельницьке комунальне підприємство «БРЕД» підготувало понад 800 тонн піщано-сольової суміші для обробки вулично-дорожньої мережі. 130 тонн залишилося у дорожників з минулого року, ще 700 – закупили цьогоріч, йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

«Ця посипна суміш складається з 80 відсотків піску, 10 відсотків відсіву і 10 відсотків солі. Пісок ми закуповуємо в українських поставників. Він пересіюється, забираються тверді частини каміння та змішується екскаватором у відповідних дозуваннях», - пояснює виконуючий обов'язки директора КП «БРЕД» Віталій Засоренко.

Для зберігання піщано-сольової суміші підприємство придбало понад три сотні пластикових контейнерів. Оновили також спецтехніку, яка працюватиме на дорогах і пішохідних зонах. Йдеться про трактори, обладнанні ковшами та щітками.

«Цього року місто придбало чотири таких машини. Вони полегшать роботу працівникам, зокрема двірникам, які раніше очищали вручну вулиці лопатами і віниками. Для снігу у нас передбачені відвали (снігоприбиральна лопата – авт.)», - розповідає Віталій Засоренко.

Крім того, взимку на вулиці міста вийдуть нові спецмашини. Дорожники закупили вантажівки марки «Ford» місткістю 20 тонн, а також «JAC», які можуть перевозити до 6 тонн посипної суміші. Усі автомобілі оснащені електронними дозаторами.

«На теперішніх автомобілях встановлені нові електронні дозатори. Пульт знаходиться у кабіні водія і завдяки ньому працівник якісно виконує дану роботу. Раніше ці машини були старого зразка, електроніки такої не було. Треба було частіше виходити з машини, дивитись як воно: посипає чи не посипає, рівномірно чи ні. Зараз це все буде в електронному вигляді і це дуже зручно», - зазначає працівник КП «БРЕД» Яків Мізик.

До прибирання доріг та тротуарів міста узимку залучатимуть понад 35 спецавтомобілів. Дорожники вже розробили маршрути та склали графіки чергувань.

За словами міського голови Олександра Симчишина, механізація підходів до обслуговування міських доріг пов'язана з двома причинами: «Парк комунальний доволі старий. Крім того, зважаючи на те, що велика частина працівників мобілізована, відповідно зменшується можливість ручної роботи. Тому цього року було придбано частину спецтехніки. Ця техніка якраз призначена для роботи взимку, але, - зауважує міський голова, - вона багатофункціональна і у випадку зміни додаткового обладнання вона так само буде використовуватись і для роботи влітку».

Читайте також: Спадщина на тимчасово окупованих територіях, аліменти, відшкодування за пошкоджене житло - у Мінюсті відповіли на запитання переселенців

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую