ye-logo.v1.2

Нова фішингова схема: шахраї поширюють прохання підписувати петицію про присвоєння звання Героя України

Суспільство 1662
Прохання підтримати петицію шахраї можуть надсилати в особисті повідомлення та робити відповідні публікації в соцмережах
Прохання підтримати петицію шахраї можуть надсилати в особисті повідомлення та робити відповідні публікації в соцмережах. Фото: ілюстративне з мережі

Таким чином аферисти отримують логіни та паролі від ваших сторінок в соцмережах, які потім використовують у власних цілях.

Українців попереджають про фішингову схему від шахраїв: вони почали знову поширювати у соцмережах прохання підписати петиції про присвоєння звання Героя України посмертно. Як йдеться у дописі на фейсбук-сторінці урядової організації Безоплатної правничої допомоги, прохання шахраї можуть надсилати в особисті повідомлення та робити відповідні публікації в соцмережах. Зазвичай, такі дописи виглядають досить переконливо: наявність «оригінального» тексту петиції та його візуальне оформлення, зазначається прізвище, ім'я, по – батькові військового та справжній номер петиції.

Мета в шахраїв одна, зазначають фахівці, дізнатися ваші особисті логіни та паролі від сторінок соцмереж, щоб надалі отримати до них доступ. Адже, коли людина переходить за шахрайським посиланням щоб підписати петицію, сервіс просить ввести дані для входу на сторінку нібито для авторизації.

Тому переходити за посиланням від незнайомців, навіть з такими важливими проханнями, не слід. Якщо ж ви отримали подібне прохання від знайомої людини в соцмережах, допомагайте, але будьте обачними. Не переходьте за посиланнями навіть від друзів, адже шахраї можуть зламувати сторінки в соцмережах та писати від їхнього імені.

У дописі спеціалісти з Безоплатної правничої допомоги нагадують, що посилання на справжні петиції виглядають ось так: https://petition.president.gov.ua/petition/ (+ номер петиції). Всі інші посилання є шахрайськими. Також знайти і підписати петицію можна на офіційному сайті Президента України за її номером. Для цього в пошуку можна ввести прізвище, ім'я та по - батькові Героя та звідти перейти на офіційний сайт. Нагадуємо, що петиції підписуються тільки за допомогою електронного підпису чи BankID.

Читайте також: Втрати ворога на ранок 1 січня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую