ye-logo.v1.2

Валідатори, віртуальна картка і безготівкова оплата: все, що потрібно знати про нову систему е-квитка у Хмельницькому

Суспільство 3452
З 1 березня у хмельницьких тролейбусах знову працюють валідатори
З 1 березня у хмельницьких тролейбусах знову працюють валідатори. Фото: автора

Поки нововведення будуть діяти у тролейбусах, однак у планах – впровадити їх в усьому громадському транспорті міста.

Сьогодні, 1 березня, у Хмельницькому запрацювала нова система електронного квитка. У тролейбусах відновили можливість користуватися валідаторами. Відтепер вони приймають оплату електронним квитком, банківською картою з чіпом і телефоном. Окрім підтвердження або відхилення операції, на екрані з'являється сума знятих за проїзд коштів і залишок на рахунку.

Система підтримує використання пластикових карток е-квитка, якими користувались раніше. Пільговим категоріям населення не потрібно робити ніяких додаткових дій, вони вже можуть валідуватись. Натомість власникам платних електронних квитків необхідно зареєструвати їх у новому мобільному застосунку.

Замість кіосків тепер пластикові е-квитки можна буде придбати у терміналах. Також буде можливість не мати фізичного е-квитка, а використовувати лише віртуальний. До 1 квітня триватиме тестовий період системи. Впродовж цього проміжку часу пасажири ще матимуть змогу оплачувати проїзд готівкою і QR-кодами ПриватБанку. Потім місто повертатиметься до безготівкового розрахунку. Поки перелічені нововведення стосуються лише тролейбусів, однак у планах впровадити їх в усіх видах транспорту: як комунальних, так і приватних.

Детальніше про те, як працює нова система, розповіли під час спільного брифінгу заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук та заступниця директора компанії «CityCard» Інна Артемчук.

Що таке віртуальний електронний квиток і як його використовувати

За словами Миколи Ваврищука, нова система буде забезпечувати можливість використання фізичного е-квитка (пластикова картка) і віртуального (застосунок). При цьому віртуальний е-квиток не передбачає обов'язкової наявності фізичної картки.

Як пояснила Інна Артемчук, аби завести віртуальний е-квиток, варто завантажити мобільний застосунок «CityCard». Після успішної реєстрації у верхній частині екрана з'явиться вікно із зображенням QR-коду і поточним залишком на рахунку. Натиснувши на іконку з QR-кодом, відкриється його збільшений варіант. Це і є віртуальна картка. Щоб здійснити нею оплату, потрібно прикласти екран смартфона до валідатора.

Показуємо покроково, як створити особистий кабінет у застосунку: 

інструкція як зареєструвати особистий кабінет: е-квиток у Хмельницькому
інструкція як зареєструвати особистий кабінет: е-квиток у Хмельницькому
інструкція як зареєструвати особистий кабінет: е-квиток у Хмельницькому
інструкція як зареєструвати особистий кабінет: е-квиток у Хмельницькому
інструкція як зареєструвати особистий кабінет: е-квиток у Хмельницькому
інструкція як зареєструвати особистий кабінет: е-квиток у Хмельницькому
інструкція як зареєструвати особистий кабінет: е-квиток у Хмельницькому
інструкція як зареєструвати особистий кабінет: е-квиток у Хмельницькому

Процес реєстрації у мобільному застосунку

Додамо, що створити особистий кабінет можна також на сайті компанії. Тоді у мобільному застосунку необхідно буде лише пройти авторизацію.

А що із фізичними картками?

Як ми писали вище, фізичні картки е-квитка старого формату у хмельницьких тролейбусах залишаться дійсними. Ті, хто поки не має фізичного е-квитка, але мають бажання отримати, наразі можуть його купити в офісі нового оператора (Соборна,71). Також протягом березня-квітня у місті встановлять 25 терміналів, які видаватимуть пластикові картки. Вартість фізичного е-квитка складатиме 80 гривень.

А от щоб оформити пільговий е-квиток, замість центрів соціального захисту тепер необхідно звертатися в офіс компанії «CityCard».

Про поповнення е-квитка

Варіантів поповнення буде декілька: за допомогою мобільного застосунку, на сайті, а також у згаданих терміналах від «CityCard». Щоб зробити поповнення у застосунку, потрібно натиснути на біле вікно, розташоване у верхній частині екрана. На сайті - перейти у розділ «Поповнити». У терміналі - обрати аналогічну функцію.

«Адреси з місцем розташування терміналів будуть розміщені на сайті. Наразі тривають перемови про їх встановлення з торговими представниками», – зазначив Микола Ваврищук.

Такий вигляд матимуть термінали, у яких можна буде придбати картку та попвнити баланс е-квитка. Фото: автора

Як відстежувати рух транспорту

Поки у хмельницькому продовжує функціонувати мобільний застосунок «Dozor». Впродовж року Хмельницький перейде на застосунок «CityCard». Наразі у ньому вже можна відстежувати рух тролейбусів. А повноцінно запрацює функція навігації після того, як новий оператор встановить необхідне обладнання в автобусах і маршрутних таксі.

Як система працюватиме в усіх видах транспорту

Поступово Хмельницький буде переходити на використання валідаторів не тільки в тролейбусах, а й в іншому комунальному та приватному громадському транспорті. Як зазначила Інна Артемчук, один е-квиток працюватиме у всіх видах транспорту.

«У нас є декілька моделей тарифів. Якщо є транспортна карта, ми дозволяємо одним носієм валідуватися на різних видах транспорту. Тобто одним «е-квитком» можна буде користуватись, як в автобусі, так і в тролейбусі», - пояснила представниця компанії оператора з обслуговування системи е-квитка.

Почати впроваджувати такі зміни планують протягом року. Наразі слідкуватимуть за тим, наскільки успішно система функціонуватиме у тролейбусах.

Валідатори планують встановити і в комунальних автобусах, і у приватних маршрутних таксі. Фото: автора

Контактні дані оператора

У разі виникнення запитань або проблем з використанням системи електронного квитка, можна звернутись у офіс компанії «CityCard» за адресою: вулиця Соборна, 71. Також можна написати повідомлення на фейсбук-сторінку компанії або звернутись за телефоном 0930631100.

Читайте також: Компанії трьох європейських країн розроблять План сталої мобільності Хмельницького: що він передбачає

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую