ye-logo.v1.2

Економія електроенергії: секрети правильного використання кондиціонера На правах реклами

Суспільство 609
Рівень споживання кондиціонера змінюється залежно від умов використання
Рівень споживання кондиціонера змінюється залежно від умов використання. Фото: bt.rozetka.com.ua

З появою складнощів роботі електромережі України найактуальнішим питанням стала економія електроенергії. Тому усі прилади люди стараються використовувати розумно та з максимальним КПД.

Літо обіцяє бути жарким, тож користувачі роздумують, як правильно застосовувати кондиціонер, щоб забезпечити себе омріяною прохолодою, але не розоритись на оплаті комунальних послуг. У статті поділимось деякими секретами.

Підбір економного кондиціонера

Якщо покупка обладнання лише у планах, то майбутній власник має можливість підібрати найбільш практичну техніку. Чудовим рішенням вважається кондиціонер з інверторним компресором, який майже вдвічі скорочує споживання електроенергії. Рівень споживання пристрою змінюється залежно від умов використання, тому потрібно врахувати такі параметри:

  • потужність приладу;
  • площа приміщення для розміщення;
  • температура на вулиці;
  • наявність теплоізоляції;
  • правильність монтажу та налаштувань;
  • коректність підбору місця для розташування.

Для кожного приладу розраховують коефіцієнт корисної дії, тобто витрати електроенергії на вироблення одиниці тепла або холоду. Зазначені на упаковці дані не будуть абсолютно правильними, адже кондиціонер видає потужність у декілька разів більшу за витрати електрики.

Він лише доставляє холодне чи тепле повітря з вулиці, тому потужність самого приладу в 2,5 кВт буде означати приблизне споживання в 0,8 кВт/год. А моделі з інверторним керуванням ще економніші, бо в них ця цифра становитиме 0,5 кВт/год. Витрати електрики не можуть бути стабільними, адже залежать від температури на вулиці та інших параметрів. Інверторні моделі самі підлаштовуються під температуру в приміщенні та працюють лише тоді, коли це дійсно необхідно.

Лайфхаки для зниження витрат

Якщо кондиціонер уже в наявності, то знизити суму комунальних оплат можна за допомогою простих порад:

  1. Вікна та двері потрібно тримати зачиненими під час роботи кондиціонера, щоб не охолоджувати повітря на вулиці.
  2. Утримувати стабільну температуру в приміщенні допоможе спеціальна світловідбивна плівка на вікна або жалюзі.
  3. У сильну жару допоможе вологе прибирання, яке значно охолоджує повітря та допомагає деякий час зберігати прохолоду.
  4. Екорежим у кондиціонера більш економний, оскільки охолоджує кімнату дещо повільніше. А для нічного часу розроблений спеціальний режим Sleep, який видає менше шуму та споживає менше електроенергії.
  5. Власники двозонного лічильника можуть добре зекономити, використовуючи охолоджуючий пристрій лише вночі. Тоді вдень достатньо не відкривати вікна, щоб температура збереглась до вечора.
  6. Якщо будинок утеплений, можна взагалі не вмикати кондиціонер, адже така будівля не лише втримує тепло, але й захищає стіни від нагріву у літній період.
  7. Достатньо охолодити приміщення до температури 20–22°С, яка є для людини найкомфортнішою. Не варто орієнтуватися на вимоги організму, який просить максимальної прохолоди.

Безпосереднє використання кондиціонера може знизити витрати, бо більшість побутової техніки, наприклад холодильник, споживає набагато більше електроенергії за високої температури у кімнаті.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую