ye-logo.v1.2

Збиті повітряні цілі та інші ворожі втрати

Суспільство 651
Цієї ночі на всій території України лунав сигнал повітряної тривоги, оскільки ворог атакував як ударними дронами, так і ракетами
Цієї ночі на всій території України лунав сигнал повітряної тривоги, оскільки ворог атакував як ударними дронами, так і ракетами. Фото: Служба зв'язків з громадськістю 126 окремої бригади територіальної оборони

Ворог продовжує атакувати Україну як на землі, так і з повітря.

Сьогодні, 12 червня, почалася 840 доба героїчного протистояння українського народу широкомасштабному вторгненню російської федерації. Минулої доби, за даними Генштабу ЗСУ, ситуація на деяких ділянках фронту залишалася напруженою, але контрольованою.

Ракетні війська і артилерія Сил оборони вчора уразили 20 районів зосередження особового складу противника. Водночас, ворог завдав по території України три ракетних удари (із застосуванням чотирьох ракет) та 55 авіаційних ударів (зокрема, скинув 91 КАБ), задіяв 640 дронів-камікадзе. Крім того, окупанти здійснили понад 2800 обстрілів позицій наших військ та населених пунктів із різних типів зброї.

Вже цієї ночі, 12 червня, окупанти завдали ракетно-авіаційного удару по Україні, застосувавши ракети повітряного та наземного базування, а також ударні БпЛА.

За даними Командування Повітряних Сил ЗСУ, всього – 30 засобів повітряного нападу:
- 4 крилаті ракети Х-101/Х-555 із літаків стратегічної авіації Ту-95 МС (район пусків – Саратовська обл. – рф.);
- 1 балістична ракета «Іскандер-М» (із території Криму);
- 1 аеробалістична ракета Х-47М2 «Кинджал» (із повітряного простору Тамбовської обл. – рф.);
- 24 ударні БпЛА типу «Shahed-131/136» (район пусків – Єйськ, Приморсько-Ахтарськ – рф).

До відбиття повітряного нападу противника залучено зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил, мобільні вогневі групи та засоби радіоелектронної боротьби Сил оборони України.

В результаті протиповітряного бою збито 29 повітряних цілей:
- 1 аеробалістичну ракету Х-47М2 «Кинджал»;
- 4 крилаті ракети Х-101/Х-555;
- 24 ударні БпЛА типу «Shahed-131/136».

Протиповітряна оборона працювала у Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Харківській, Вінницькій областях.

За інформацією Генштабу Збройних Сил України, загальні орієнтовні втрати російської армії з 24 лютого 2022 року до ранку 12 червня 2024 року склали (інформація уточнюється, адже підрахунок ускладнює висока інтенсивність боїв):

• особовий склад — орієнтовно 521 тисяча 830 осіб (+980);
• танки — 7 тисяч 911 одиниць (+9);
• бойові броньовані машини — 15 тисяч 187 одиниць (+11);
• артилерійські системи — 13 тисяч 736 одиниць (+46);
• реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 1 тисяча 99 одиниць (+1);
• засоби протиповітряної оборони — 844 одиниці (+2);
• літаки — 359 одиниць (+0);
• гелікоптери — 326 одиниць (+0);
• безпілотники оперативно-тактичного рівня — 11 тисяч 42 одиниці (+19);
• крилаті ракети — 2 тисячі 280 одиниць (+2);
• кораблі/катери — 28 одиниць (+0);
• підводні човни – 1 одиниця (+0);
• автомобільна техніка й автоцистерни — 18 тисяч 736 одиниць (+60);
• спеціальна техніка — 2 тисячі 290 одиниць (+2).

Ситуація на різних напрямках станом на вечір 11 червня

На Харківському напрямку противник п'ять разів атакував позиції наших оборонців в районах Липців та Вовчанська. Всі атаки відбито. Агресор успіху не мав, ситуація контрольована.

На Куп'янському напрямку ситуація суттєвих змін не зазнала, напруга зберігається в районі Берестового, де тривають бої. Наміри противника просунутися у бік Синьківки зазнали невдачі. Ситуація під контролем Сил оборони.

На Лиманському напрямку ворог активізувався в районах Дружелюбівки, Невського, Греківки, Торського та Серебрянського лісу. Декілька окупантів здалися в полон.

Від початку минулої доби на Краматорському напрямку російські загарбники 10 разів атакували наші позиції в районах Часового Яру, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки. Ситуація напружена. Окупанти не припиняють спроб просунутися в районі Часового Яру.

Найгарячіша ситуація вчора була на Покровському напрямку, де ворог 24 рази атакував наші позиції, з найбільшою активністю в районі Новоолександрівки. Напруженою залишалася обстановка поблизу Новоолександрівки та Сокола,. Наші захисники стримують ворога, завдаючи значних втрат.

На Курахівському напрямку наразі було щонайменше чотири спроби ворога витіснити наших воїнів з позицій в районах Красногорівки, Парасковіївки та Карлівки.

На Времівському напрямку противник, за підтримки авіації, двічі з початку доби невдало атакував в районах Старомайорського і Урожайного.

На Оріхівському напрямку обстановка суттєвих змін не зазнала, відбулося шість бойових зіткнень, з найбільшою активністю ворога в районі Малої Токмачки. Ситуація напружена, вживаються заходи для стабілізації обстановки.

На Гуляйпільському та Придніпровському напрямках активність російських окупантів успіху не мала. Втрат позицій та територій наші воїни не допустили.

На решті напрямків ситуація суттєвих змін не зазнала.

Читайте також: Рідним шести полеглих Героїв з Хмельниччини передали їхні державні нагороди

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую