ye-logo.v1.2

На Хмельниччині релігійних громад ПЦУ стало більше, аніж парафій УПЦ (мп)

Суспільство 10034
У червні на Хмельниччині налічується вже майже 7 сотень релігійних громад ПЦУ
У червні на Хмельниччині налічується вже майже 7 сотень релігійних громад ПЦУ . Фото: автора

Разом із тим, процес переходу в області дещо сповільнився.

На Хмельниччині продовжує більшати релігійних громад Православної церкви України. Наразі їх кількість вже перевищує кількість релігійних громад УПЦ (мп): 691 проти 631 осередка. Про це повідомила сайту «Є» директорка Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької ОВА Інна Михайлова.

Вона зазначає, що у травні зреклися московської церкви й перейшли до ПЦУ 9 релігійних громад. А загалом від початку повномасштабного вторгнення таке рішення ухвалили парафіяни 284 осередків. Ще 26 релігійних громад відтоді вирішили отримати статус «незалежних православних громад». Тобто таких, що не мають єпархіального управління.

Наразі найактивніше до ПЦУ переходять на Шепетівщині. Зокрема, за березень-квітень нові статути та можливість молитися українською мовою отримали парафіяни церков у селах Берездів, Крупець, Малий Скнит та Іванівка, каже Інна Михайлова.

Водночас, зазначає вона, процес переходу в області дещо сповільнився.

«Якщо у 2023 станом на 1 червня було зареєстровано 54 статути релігійних громад в новій редакції у зв'язку із переходом з УПЦ до ПЦУ, то у 2024 за цей період зареєстровано 29 статутів», - пояснює директорка Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій.

Також від початку повномасштабного вторгнення, за словами Інни Михайлової, є на Хмельниччині близько 30-ти релігійних громад, які у той чи інший спосіб оприлюднила свої рішення про перехід в ПЦУ, проте з відповідними заявами про реєстрацію своїх статутів у новій редакції до ОВА не зверталися.

Нагадаємо, у жовтні 2023 року сайт "Є" писав, що Хмельниччина має найбільші показники по переходу московських церков до ПЦУ.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую