FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
17 Липня, 2024

Рятувальні операції завершили: які наслідки ракетного удару рф 8 липня по Києву та містах України

У житловому будинку в Києві, куди влучила російська ракета, загинули 14 людей... Фото: ДСНС України

Однією з цілей російської армії став дитячий медичний заклад «Охматдит».

У Києві завершили аварійно-рятувальні роботи та пошукові операції після масованого ракетного удару, який нанесла росія 8 липня. Нагадаємо, серед об'єктів, які потрапили під російський ракетний удар того дня, - підприємства, житлові будинки, медичні заклади у Києві, Дніпрі, Кривому Розі. Десятки людей загинули…

Серед об'єктів, які потрапили під російський ракетний удар, приміщення дитячої лікарні «Охматдит» у столиці.… Також у Шевченківському районі столиці російські терористи влучили у житловий багатоквартирний будинок, повністю зруйнувавши цілий під'їзд. У Дніпровському районі столиці вдарили по медичному центру...

Крім того, 8 липня від атак рф потерпали і Дніпро та Кривий Ріг - підприємства, багатоповерховий житловий будинок та будівля СТО. За інформацією управління Міністерства внутрішніх справ, тут 11 осіб загинули та 69 отримали поранення...

Майже дві доби тривали рятувальні операції та розбір завалів у столиці… Станом на ранок 10 липня, як повідомляють в Київській міській державній адміністрації, аварійно-рятувальні роботи після масованої ракетної атаки завершили. Внаслідок ворожого обстрілу по цивільній інфраструктурі міста загинули 34 людини, з них – 5 дітей…

«В лікарні «Охматдит» загинули 2 людей, у житловому будинку на вулиці Володимира Сальського – 14 осіб, з них – 5 дітей, у бізнес-центрі «Домініон» – 7 людей, у клініці «Адоніс» – 9. Неподалік станції метро «Лук'янівська» загинули 2 особи… Травмованих 121 людина, зокрема 10 дітей. Через варварські дії окупантів пошкоджень і руйнувань зазнали 129 будівель», - зазначають в КМДА.

Додають, що під час рятувальних операцій 10 людей вдалося врятувати. Із них – троє дітей.

Однією з цілей російської армії став дитячий медичний заклад «Охматдит», де проходили лікування діти з усієї України. Внаслідок атаки російських військових тут загинули двоє дорослих: лікар і відвідувач медзакладу. Як зазначають в «Охматдиті», на момент удару в медзакладі перебували понад 600 маленьких пацієнтів. Понад 50 - зазнали поранень. Також наразі 3 співробітники перебувають у важкому стані у відділеннях реанімації.

У медзакладі зазначають, що під час ракетного удару корпус токсикології з відділенням хронічних та гострих інтоксикацій, де дітям проводять діаліз, зазнав повного руйнування. Пошкоджено два хірургічні та два соматичні відділення, відділення інтенсивної терапії та операційний блок. У новому корпусі, зведеному лише нещодавно, пошкоджено 13 відділень, з яких 8 - хірургічних, 5 - онкологічних, дві реанімації, операційний блок, відділення радіології та променевої терапії. Також пошкоджена єдина в країні онкогематологічна лабораторія.

Наразі Кабмін уже прийняв рішення про виділення 100 мільйонів гривень на відновлення «Охматдиту», далі планують виділити ще 300. Загалом, до підтримки медзакладу долучилася вся країна – від волонтерів, фірм та підприємств – до простих людей, відкривши велику кількість зборів на підтримку лікарні. Також, за інформацією Міністерства охорони здоров'я, наразі надходять численні пропозиції від різних країн та міжнародних організацій щодо безоплатного лікування дітей з «Охматдиту» за кордоном.

«Ми хочемо вам подякувати. Кожному, хто переживав з нами страшний день. Хто підтримував, рятував і лікував. Тисячам тих, хто допомагав розбирати завали на місцях. Десяткам тисяч, хто пропонував будь-яку посильну допомогу. Ми дякуємо кожному», - написали в Мінохорони здоров'я на фейсбук-сторінці.

Наразі спеціалісти Київського Науково-Дослідного Інституту Судових Експертиз Міністерства юстиції України, які з 8 по 9 липня працювали на території Національної дитячої спеціалізованої лікарні МОЗ України «Охматдит» для ідентифікації застосованої ворогом зброї, ідентифікували понад 30 частин та уламків ракети.

«Специфічні інженерно-конструкторські особливості знайдених уламків та відповідні типові маркування свідчать про застосування збройними силами російської федерації стратегічної крилатої ракети повітряного базування типу Х-101. Її довжина складає 7,5 метра, бойова частина – близько 400 кілограмів, максимальна швидкість – 720 кілометрів на годину, дальність польоту – до 5 тисяч кілометрів…», – заявив заступник Міністра юстиції України Андрій Гайченко.

Читайте також: Нічна тривога на Хмельниччині: в області працювала ППО