FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
17 Липня, 2024

Кому надходитимуть повістки першочергово та кого не штрафуватимуть за неоновлення даних: пояснення заступниці Міноборони

Процес формування списків осіб, яким будуть надсилатися повістки, здійснюється Генеральним штабом Збройних сил України. Фото: ілюстративне з tsn.ua

Процес формування списків осіб, яким будуть надсилати повістки, здійснюватиме Генеральний штаб Збройних сил України.

Станом на 15 липня 2024 року вже 4 мільйони українців оновили свої дані. Після 16 липня також можна оновити дані в застосунку «Резерв+». Проте громадяни, які не встигли це зробити до встановлених норм, будуть притягнуті до адміністративної відповідальності. Про це заявила заступниця Міністра оборони Катерина Черногоренко в інтерв'ю для Youtube-каналу «Є Питання».

«Я не можу розкривати цифри щодо мобілізаційного резерву нашої країни, адже для ворога це є важливою інформацією. Але скажу, що та кількість громадян, які оновили свої дані, була нашою ціллю», - розповіла вона.

Як будуть відбирати тих, кому присилатимуть повістки

Процес формування списків осіб, яким будуть надсилати повістки, здійснюється Генеральним штабом Збройних сил України, який аналізує вікові та професійні характеристики потенційних військовозобов'язаних.

«Генштаб направляє запит щодо певних критеріїв. Наприклад, у людини немає відстрочки чи бронювання. Ми працюємо з реєстром та відсікаємо усіх хто заброньований, усіх в кого є відстрочка і працюємо з тими критеріями, які нам дає Генштаб. Далі, згідно цим критеріям, ТЦК та СП формують переліки і далі вже працюють із запрошеннями до ТЦК та СП та починають роботу з кожним військовозобов'язаним. Якщо потрібно ВЛК, то дають направлення, якщо потрібно уточнити якісь дані, то уточнюють їх», - зазначила заступниця Міністра оборони Катерина Черногоренко.

Вона додала: «Реєстр надає доступ до даних усіх військовозобов'язаних і цей реєстр дозволяє робити процес оповіщення швидшим і більш цільовим. Це схоже з таргетованою рекламою: ти працюєш з тією аудиторією, яка тобі зараз в першу чергу потрібна, не витрачаючи свій додатковий час».

Важливе нововведення, через яке військовозобов'язаного не штрафуватимуть за неоновлення даних

«Якщо у держави є доступ до даних людини через обмін з реєстрами, то людину не будуть штрафувати. Ми маємо зараз дуже швидко перебудувати роботу ТЦК та СП на роботу з реєстрами. Зараз є обмін з 8 Державними реєстрами: Державний реєстр актів цивільного стану, Єдиний державний демографічний реєстр та інші. Майже усі дані, які є по людині ми можемо зібрати з державних реєстрів», - наголосила заступниця Міністра оборони Катерина Черногоренко.

Нагадаємо, що військовозобов'язані громадяни, які не оновили свої військово-облікові дані до 16 липня, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від 17 до 25 тисяч гривень.

Законодавством України передбачено накладання штрафів за виявлені адмінправопорушення від 3 місяців від моменту виявлення цього правопорушення до 1 року з моменту його вчинення. Водночас громадяни матимуть можливість оскаржити у суді рішення про накладання штрафу, надаючи підтверджуючі документи, що дійсно вони не могли зробити це своєчасно.

Читайте також: Зовнішнє освітлення у Хмельницькому: чому світять ліхтарі, коли у будинках немає електроенергії.