ye-logo.v1.2

Порядок надання відстрочки від мобілізації тим, хто доглядає за родичами: що змінилося

Суспільство 211
ТЦК при ухваленні рішення про надання відстрочки перевіряє низку факторів у реєстрах
ТЦК при ухваленні рішення про надання відстрочки перевіряє низку факторів у реєстрах. Фото: freepik.com

Переглянули документи, які підтверджують право на відстрочку для доглядачів та піклувальників.

Кабмін затвердив зміни до порядку надання відстрочки доглядачам та піклувальникам. Нововведення затвердили у Постанові № 930 «Про внесення змін до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період».

Порядком регулюються питання відстрочки, перевірки підстав для неї, визначається перелік документів для отримання відстрочки, а також затверджується форма акта про встановлення факту здійснення догляду.

Відповідно до документа, тепер є чітке розмежування між тими, хто з військовозобов'язаних має повідомляти про відсутність членів сім'ї, які можуть здійснювати постійний догляд за родичами.

Кому потрібно подавати інформацію про відсутність інших членів сім'ї, які можуть здійснювати догляд

Постанова передбачає, що військовозобов'язаним, які зайняті постійним доглядом за хворою дружиною, дитиною, батьком та/або матір'ю, не потрібно вказувати інформацію про інших працездатних членів сім'ї, які зобов'язані та можуть здійснювати постійний догляд.

Якщо ж догляд здійснюється за хворим батьком або матір'ю іншого члена подружжя (дружини), військовозобов'язані повинні повідомити у заяві про відсутність інших працездатних членів сім'ї, які зобов'язані і можуть здійснювати постійний догляд.

Щодо постійного догляду за членами сім'ї третього ступеня споріднення (дядько, тітка, племінник), які є особами з інвалідністю І або ІІ групи, то потрібно вказати в заяві про відсутність членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення особи, за якою вони здійснюють догляд.

Зміни, що стосуються встановлення факту здійснення постійного догляду

Якщо інвалідність І або ІІ групи мають батьки військовозобов'язаного, факт здійснення догляду встановлювати тепер не потрібно.

В інших випадках, для того, щоб оформити Акт про встановлення факту здійснення постійного догляду, тепер можна звернутися із заявою довільної форми до органів місцевого самоврядування (сільська, селищна, міська, районна ради). Після подання заяви орган місцевого самоврядування має розглянути її протягом 10 календарних днів.

Тим, хто вже отримує надбавку або компенсацію за догляд, не потрібно оформлювати Акт встановлення факту здійснення догляду. Для них достатньо пред'явити відповідні документи ТЦК та СП.

Акт не передбачає встановлення відсутності інших членів сім'ї, які можуть здійснювати постійний догляд і не підтверджує неможливість здійснення ними такого догляду.

Постанова визначає, що ТЦК при ухваленні рішення про надання відстрочки перевіряє перебування військовозобов'язаного на військовому обліку, родинні зв'язки військовозобов'язаного та людини, яку відповідно до законодавства зобов'язаний утримувати військовозобов'язаний або за яким здійснює постійний догляд, наявність інших осіб, місце проживання яких задекларовано/зареєстровано адресою місця проживання військовозобов'язаного або особи, яка перебуває на утриманні або потребує постійного догляду.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую