ye-logo.v1.2

Хмельницьке наметове містечко «пішло», але обіцяло повернутися

Суспільство 2311
Галина Кулик, голова громадської організації «Підприємці Поділля», шість діб мешкала в наметі на майдані Незалежності в Хмельницькому.
Фото: автора

У Хмельницькому майже тиждень на головній площі базувалося наметове містечко підприємців та чорнобильців, яке згорнули 20 грудня

Спільна акція громадянського руху «Вперед!» та хмельницьких чорнобильців зібрала на майдані Незалежності в Хмельницькому 14 грудня понад тисячу людей. Мітингуючі вимагали виконати їхні вимоги, а саме: відправити у відставку Президента, уряд, Верховну Раду, скасувати Податковий кодекс, «спрощенку», а також виплачувати чорнобильцям та дітям війни те, що гарантовано законом.

«Ми захищаємо власні права, - заявив Володимир Лукіянчук, голова Хмельницької міської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України». – І, вважаю, об’єднавшись, зможемо змінити ситуацію». На завершення мітингу деякі його учасники одягнули на голову зелену стрічку з написом «Вимоги виконати» та вирушили у намет, який встановили на майдані. «Житимемо тут, поки наші вимоги не виконають, - зауважив Алім Міщук, голова Хмельницького обласного громадянського руху «Вперед!». – Голодувати? Ні! Не будемо! Влада цього не дочекається».

Якщо першу ніч наметове містечко пережило у спокої, то ось другу… «Ввечері до мене підійшли двоє незнайомців, - розповідає Галина Кулик, голова громадської організації «Підприємці Поділля». – І сказали: «Ми за вас хвилюємося. Тому хочемо попередити – сьогодні з 1.00 до 3.00 планують знести ваш намет». Для мене це був шок. Я зайшла у намет та все розповіла своїм товаришам. Вирішили, що спати не будемо. Чорнобильців та дітей-війни, які теж ночували у наметі, ми відправили по домівках, а на допомогу викликали підприємців. Про можливість провокації повідомили й правоохоронців, які запевнили, що охоронятимуть нас. Все минуло спокійно, але ми не спали десь до години четвертої ранку». Решта ж ночей, за словами мешканців намету, були спокійними.

А 20 грудня, як і обіцяли організатори акції «Вимоги народу виконати», на майдані відбувся черговий мітинг. Щоправда, вже не такий чисельний. Але на початку акції Галина Кулик заявила, що наметове містечко згортається. «Їдемо до Києва, де зберуться підприємці з усіх куточків країни, поділимося з ними власним досвідом, - заявила Галина Анатоліївна. – Там і приймемо рішення, що робитимемо далі. Можливо, такі намети з’являться в усіх містах України». «Ми ще повернемося, - заявив Алім Міщук. – І стоятимемо тут, доки наші умови не виконають».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую