ye-logo.v1.2

Еко-кролики — це не тільки цінне хутро

Суспільство 11634
Фото: Євгеній ДОРОФЄЄВ

Переконаний Олег Мулик, який розводить у Мисловій Волочиського району диво-кроликів.

В селі Мислова Волочиського району шість років тому тернополянин Олег Мулик розпочав розводити диво-кролів. Звірята живуть і харчуються в екологічно чистих умовах, через що їх називають екологічними кроликами-акселератами. Їх вирощують за спеціальною системою, яку запропонував ще в 90-х роках російський академік Ігор Михайлов. Почавши з декількох кроликів, 28-річний чоловік розвів велику кролеферму з 1200 особин. Причому коштує один вухань близько 350 гривень.

Кожному кролику - п’ятизірковий будиночок
«Вони ростуть удвічі швидше, ніж звичайні ретро-кролики, - переконує зоотехнік та керуючий кролефермою Володимир Локайчук. – Це відбувається завдяки шлунку тваринки, який не скорочується і не містить м’язів. Для швидкого перетравлювання він повинен постійно їсти, завдяки чому й відбувається швидке зростання й набирання ваги. Вони не хворіють, тож немає витрат на вакцинацію. Кролик-акселерат – це не порода, а результат технології вирощування, так би мовити «стан душі». Наші вухані ростуть в умовах, максимально наближених до природних». Тварин на фермі утримують у спеціальних клітках, які стоять на вулиці й більше схожі на величезні вулики. У дерев'яній підлозі є отвори, через які відходи й залишки їжі потрапляють до утилізатора. Завдяки цьому запаху від екскрементів зовсім не чути. Є постійна вентиляція повітря через витяжку у вигляді маленького охайного димаря. Клітки-хатинки для кролів за спеціальною схемою виготовляють на меблевій фабриці. Кожна обходиться близько 4000 гривень. Їх роблять із сосни або дуба, тому звірятка не гризуть деревину. Тварини весь час мають доступ лише до води й сухих кормів — сіна та комбікорму. Свіжу траву на еко-фермі кролям не дають взагалі, оскільки там можуть бути комахи чи личинки. Саме вони спричиняють розлади травлення у вуханів, адже тварини не щеплені. За словами пана Володимира, кролі-акселерати харчуються до 80 разів на день. Якщо температура води опускається нижче норми, її підігрівають електроустановкою. Тож кріль перебуває в цій клітці, як на відпочинку в п'ятизірковому готелі. Також обігрівають маточник, де народжуються кроленята. Близько чотирьох разів на рік самка приводить 8-12 кроленят. Майже всі вони виживають і не хворіють завдяки імунітету від всіх хвороб, який отримують з молоком матері. Якщо в традиційному ретро-кролівництві малят від кролиці відлучають на 20-й день, то еко-кролики харчуються материнським молоком до 60 днів.

Безвідходне «виробництво»
Саме так можна назвати вирощування еко-кроликів. «М'ясо в них соковите й ніжне, - каже власник кролеферми Олег Мулик. - Воно дієтичне й зовсім не містить холестерину. А ще в нього абсолютно не має специфічного запаху. Кролів на м'ясо можна забивати вже в чотиримісячному віці, коли вони важать до 6 кг, а вихід чистого м'яса становить 3 кг. На базарі за 1 кг такої кролятини дають 60 гривень. Шкурка також коштує недешево». Хутро кроля-акселерата дуже незвичне й розкішне. Його іноді порівнюють із шкуркою песця, норки чи шиншили. Цінується навіть жир з внутрішніх органів. Його успішно використовують у… парфумерії.

Чистокровки в шестидесятому поколінні
Екологічного кроля можна виростити з будь-якої породи, але акселерати з'являться у вас лише в 60-му поколінні. І це за умови належного утримання й харчування. Наприклад, для того, аби кролики не лякалися, пан Олег спеціально розмістив свою ферму подалі від шуму, машин і людей. Своїх перших вихованців фермер привіз із Санкт-Петербурга. А тепер за його еко-кроликами приїжджають не лише зі всієї України, але й з Грузії та Молдови. Хоча на початку не обійшлося й без невдач та розчарувань: всіх перших мешканців кролеферми через неправильне дотримання технології вирощування чоловікові довелося пустити під ніж. Але фермер не опустив рук й розпочав все спочатку. Зараз кожного кролика занесено в електронну базу й кожен має свої документи – паспорт та свідоцтво (родословну). А коли тваринка досягає статевозрілого віку, їй присвоюється навіть ім’я. Зараз на фермі живуть Барин, Батут, Ворон, Баварія, Шайтан та Шпилька... Є навіть Брітні та Бенладен. «Правильне кролівництво – це справа не легка, - каже Олег Мулик. – Тут існують певні правила, яких потрібно чітко дотримуватися. Такий бізнес потребує чимало зусиль і вкладень. Хто працелюбно, енергійно й цілеспрямовано буде займатися розведенням кроликів-акселератів, того обов’язково буде винагороджено гарним результатом».  

Коментарі:

Вова 05.03.2012 17:15

Золота жила!!!

Іван 05.03.2012 17:09

Мабудь дійсно прибутковий бізнес, молодець хлопець...

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую