ye-logo.v1.2
12 Серпня, 2020

В Хмельницькому 5-поверховий будинок вже понад два тижні без газу

Суспільство 2243
Хмельничанка Тамара Барановська із будинку номер 105 на вулиці Володимирській варить яйця в електрочайнику. Інакше готувати обід не може
Хмельничанка Тамара Барановська із будинку номер 105 на вулиці Володимирській варить яйця в електрочайнику. Інакше готувати обід не може. Фото: gazeta.ua

Дурдом, — говорить 81-річна Броніслава Походонько з квартири №20. — Ні помитися, ні їсти зварити. Не повірите, цю баночку борщу приніс слєсар газконтори. Бо знає, що я голодна.

13 березня працівники Хмельницького міського газового господарства відключили постачання палива у будинок на вул. Володимирській, 105. " Дурдом, — говорить 81-річна Броніслава Походонько з квартири №20. — Ні помитися, ні їсти зварити. Не повірите, цю баночку борщу приніс слєсар газконтори. Бо ж знає, що я голодна. Голова немита, мушу гнити в грязі".  5-поверхіка на вул. Володимирській, 105 — у центрі міста поряд з головною площею. Там два під'їзди, 40 квартир. Мешкають переважно літні люди. Майже у кожному житлі у ванній стоїть проточний газовий водонагрівач. Газовики вимагають обладнати їх на кухні - пише  gazeta.ua.  

— Цей дом із 1961 року, — Броніслава Іванівна веде до своєї квартири. — Я тут із самого початку. Трьох дітей виростила. У цій ванній купала, стірала, і нічого. А тут колонка стала комусь мішати. Ніколи такого не було.

— Дитину треба щодня купати, — із квартири виходить її сусідка Надія Потайчук. На руках тримає 8-місячного сина Дениса. — Щодня треба два відра гарячої води. А як нагріти?

Газові колонки мають бути встановлені у ванних кімнатах, відповідно до технічної характеристики будинку.

— Так чорним по білому написано, — показує документ 52-річний Сергій Муригін, військовий у відставці. — А газкантора бєспрєдєлить. Вони монополісти, роблять, що хочуть.

— Усе життя по казармах ютився, ніколи свого кутка не мав. Думав, хоч на пенсії поживу нормально. Зробив ремонт, поклав плитку. А вони кажуть: перенось колонку. Це ж наново треба довбати. Моя кухня має 5 "квадратів". На ній стоїть чотирьохкамфорна плита. То яка тут безпека?

У товаристві "Хмельницькгаз" пояснюють, що перекрили паливо заради безпеки.

— Ми діємо згідно з нормативними документами, — каже заступник голови правління товариства Олександр Лоб, 50 років. — Колись проточні водонагрівачі дозволяли встановлювати у ванній, а з 2001-го правила безпеки вимагають ставити на кухні. Ми опломбувати б лише колонки, але люди не пускають. Довелося відключити весь будинок. Це їхня безпека. Лише цього року в області сім людей отруїлися чадним газом. Перенос колонки коштує 300 гривень.

— Чого тільки зараз спохватилися? — говорить 51-річна Ірина Прянікова з будинку. — Бо чекали, коли ми квартири приватизуємо. Тепер ми все маємо робити самі. Які там 300 гривень? Треба купляти витяжки, газові труби, під'єднувати воду, все заварювати. Це мінімум півтори тисячі. Якщо не заставлять ще нову колонку купляти.

Мешканці написали колективні листи в міліцію, прокуратуру, прем'єр-міністрові. Вимагають підключити газ.
Нагадаємо, що в кінці лютого  "Хмельницькгаз"  відключив дахову котельню від блакитного палива в багатоповерхівці по вулиці Старокостянтинівському шосе 1/1. Тоді температура повітря у помешканнях ледь дотягувала  до 15-ти градусів. 


 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую