ye-logo.v1.2
9 Серпня, 2020

Південний Буг хочуть перейменувати

Суспільство 3306 6
Хмельничани хочуть повернути рiчцi Південний Буг давню iсторичну назву - Бог
Хмельничани хочуть повернути рiчцi Південний Буг давню iсторичну назву - Бог

Екологи сподiваються, що їх пiдтримає громадськiсть та мiсцева влада і Південний БУГ стане БОГОМ

"У селах й дотепер багато людей називають рiчку Богом, - каже заступник голови Хмельницької обласної органiзацiї
 "Подiльське екологiчне товариство", керiвник проекту "З Бугом у серцi" Руслан Бiлик. - Дарма, що офiцiйно ця назва вже давно не вживається. Ми хочемо вiдновити iсторичну справедливiсть, адже Бугом рiчка стала через звичайну неуважнiсть".
Руслан Григорович розповiдає, змiна iсторичної назви рiчки Бог на Пiвденний Буг сталася 1914 року. Тодi росiйський геолог Володимир Ласкарев, котрий дослiджував територiю Правобережної України, звернув увагу на iснування двох рiчок з однаковою назвою - Буг. Хоча насправдi захiдну рiчку називали Буг, а пiвденну - Бог. Але чомусь вони росiйському вченому видалися однаковими. От тодi й було прийнято рiшення перейменувати рiчки у Захiдний Буг та Пiвденний Буг. Про це свiдчать записи в архiвних документах.
Наразi екологи сподiваються, що їх пiдтримає громадськiсть та мiсцева влада. Найближчим часом питання перейменування рiчки подадуть на розгляд топонiмiчної комiсiї при Кабiнетi Мiнiстрiв України. 

Джерело expres.ua

Коментарі:

Андрій 29.05.2012 19:55

Таке враження, що у Хмельницькому уже усі проблеми вирішено, тільки ще залишилось переіменувати річки!  Нехай краще розберуться з проблемами водопостачання у Хмельницькому.

irina davidiuk 29.05.2012 14:51

Бог на небі, а річка - Буг. Чомусь мені здається, що це не екологи хочуть перейменувати, а рідновіри, тим паче, що газета робила фоторепортаж їх свята. А екологи разом з громадськими організаціями краще хай організують прибирання вздовж Бугу, а також звернуть увагу влади на проблему стихійних сміттєзвалищ в місті.

Serhio 28.05.2012 12:49

200 лет речка называлась Бугом. Пока не появились активисты, блин. Так давайте еще чего переименуем, проблемы все давно решены, осталось только поиском названий заниматься (САРКАЗМ)

Віктор 28.05.2012 12:35

активісти блін!!!!!!!!!!!!!!!!!

Віктор 28.05.2012 12:34

а я проти перейменування. Блін та це ж тупо. Чесне слово.  Проскурів, проскурів - який на фіг проскурів, ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І КРАПКА, кого пече Бог - Буг. що зміниться від назви? може річка читіша стане? чи дохлих свиней в мішку у неї не будуть викидати?  там же по любому будуть якісь фінансові витрати на це "перейменування", то може краще витратити кошти на благоустрій, а!??? А не паритись якимись українофобськими штуками...  "назви рiчки Бог на Пiвденний Буг сталася 1814 року" - ов!!! на [нецензурне слово] так глибоко копати?   "З Бугом у серцi" перейменувати на ""З Богом у серцi"" дати в руки активістам книжечки на шквалт "Вартової башти" і хай тусуються боком на берегах БУГА і збирають мусор... ди*****ли:)  

Alex 28.05.2012 11:51

Заодно хай Хмельницкий у Проскурів прейменуют :)

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую