ye-logo.v1.2

Дівчина каже, що вчитель фізики побив її та намагався зґвалтувати

Суспільство 5386
«Ввечері, коли приїжджаю додому, потрібно йти біля будинку  вчителя. Мені страшно. А сестрі Аліні після цього фізик почав  занижувати оцінки», – каже Сніжана Гарбарчук.
«Ввечері, коли приїжджаю додому, потрібно йти біля будинку вчителя. Мені страшно. А сестрі Аліні після цього фізик почав занижувати оцінки», – каже Сніжана Гарбарчук.. Фото: автора

Міліціонери у порушенні кримінальної справи відмовили, і чоловік донині не поніс жодного покарання

До того січневого вечора сестри Гарбарчуки згадували свого вчителя фізики лише з кращого боку. Мовляв, і на уроці завдання розповість, і з дівчатами пожартує. Рік тому 28-річний Олександр  одружився на одній зі своїх учениць. 
7 січня 2010 року у село Сахнівці на Ізяславщині у гості до тітки приїхали дві племінниці. Того різдвяного дня дівчата з братом поїхали на дискотеку у сусіднє село Топірчики. 

«Закрив рота і притиснув до стіни»
«Була десь одинадцята вечора, – розповідає 17-річна Сніжана Гарбарчук. – Ми з Мар'яною вийшли за клуб до туалету. Я залишилася її чекати, коли почула, що до мене хтось підходить. Коли обернулася, побачила свого колишнього вчителя фізики Олександра Дмитровича. Він  підійшов, і давай мене обнімати. Потім почав лізти під кофту, запихати руки у джинси. Я намагалася кричати, а він затулив мені долонею рота і притис до стіни». 
На щастя, поруч  з'явилася її двоюрідна сестра Мар'яна Огороднічук.    
«Чую, ніби Сніжана кричить. Прибігаю, а вчитель фізики лізе їй під кофту. Мене відштовхнув. У мене немає сумнівів, що він хотів її зґвалтувати. Я почала його відтягувати. Сніжану ледь від нього відірвала. Ми тікати, а він вслід нам матом. Погрожував, що половить нас поодинці. Фізик був п'яний, добре п'яний. Його родичі тримають у клубі бар. Вони там пили», – каже Мар'яна Огороднічук. 
За кілька хвилин до Мар'яни у клубі підійшов родич Олександра. Запросив дівчину на танок. Згодом, шарпаючи дівчину за рукав, потягнув до виходу. Коли Мар'яна вчинила спротив, вдарив дівчину по обличчю.  
Брат Мар'яни Ярослав Огороднічук захистив  сестру. Хлопця кинули на підлогу і почали бити ногами. 19-річного Ярослава били шестеро дорослих, у тому числі і вчитель.  Дівчата намагалися допомогти братові. 
«Дружина вчителя виштовхувала мене за двері, – розповідає Сніжана Гарбарчук, – Я її також відштовхнула. А за кілька хвилин до мене підходить Олександр і, не кажучи ні слова, б'є кулаком в обличчя. Я лише встигла трохи відвернути голову. Удар припав у щоку. Потім хапає мене за волосся – і по голові. Кинув на землю. Кричить, що я побила його дружину. Я кричу, що не чіпала її. А він поклав мене на стіл, заломив руки. Але тут входить якась старша жінка і каже: «Пусти її». То він відпустив». 

«Як звірів, гнали нас аж за село»
Сніжана вийшла на вулицю. Там на неї чекав Ярослав Огороднічук. Праве око хлопця заплило кров'ю. На лівій щоці дівчини була величезна  гематома. 
«До нас підходять якісь дві старші жінки, і одна каже: «Діти, утікайте звідси, бо вони вас уб'ють». Я була в самій тонкій кофті, а Ярослав у порваному закривавленому гольфі. Ми почали тікати, а та вся шайка за нами. Як звірів, гнали нас аж за село», – каже Сніжана Гарбарчук. 
Неважко собі уявити, що міг вчинити розігрітий алкоголем і кривавою бійкою натовп з двома підлітками. Та Ярославові та Мар'яні вдалося втекти. 
Того вечора підлітки повернулися додому на таксі. Оскільки вони поїхали на дискотеку без дозволу тітки, то вранці жінці нічого не розповіли. 
«Сніжана цілий день спала у кімнаті, – каже Марія Огороднічук. – А Ярослав сказав, що око йому підбили сніжкою. Уже ввечері, коли разом з Мар'яною поїхали додому, хлопець зателефонував мені з потягу і у всьому зізнався. Я до Сніжани, а в неї запухла вся ліва щока. Її нудить, болить голова. У лікарні пролежала п'ять діб. Встановили діагноз: «закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку». Коли Сніжані стало трохи легше, вона поїхала на навчання до Кам'янця-Подільського. Там їй стало зле. Приїхала в село, а її не хочуть лікувати. Завідуюча відділенням неврології Ізяславської райлікарні Любов Охотко каже до мене: «Я лікувати не буду, бо тут судові справи». А завідувачка дитячим відділенням Галина Яківна, прізвища не пам'ятаю, взагалі не хотіла класти дитину у лікарню».

Кримінальну справу так і не порушили 
Жінка звернулася з заявою до Ізяславського райвідділу міліції. За її словами, через місяць до неї з директором школи прийшов тоді ще начальник дільничних інспекторів району Юрій Мізерний. Жінці запропонували взяти у вчителя тисячу доларів, а навзамін вона не звертатиметься до суду. Марія відмовилася. 
«Згідно з актом судово-медичної експертизи дівчина отримала тілесні ушкодження легкого ступеня, тому у порушенні кримінальної справи було відмовлено, – розповідає дільничний Ізяславського райвідділу міліції Юрій Мізерний. – Не вбачається тут і хуліганських дій. Вони перед цим сварилися, тож у нанесенні тілесних ушкоджень є причинний зв'язок. А спробу зґвалтування потрібно ще доводити. Якби я прийняв якесь неправильне рішення, то прокуратурою району воно б було скасоване. А про гроші я вам не говорив. Казав лише, щоб все вирішили мирно».
Жінка писала скарги в обласну та Генеральну прокуратури. Усі скарги в кінцевому результаті перенаправлялися до району. А у районній прокуратурі порушень не бачать. Радять жінці звертатися до суду. 
«А що тут у районі може вирішитися?» – каже Марія Огороднічук.
Вчинок Олександра  засуджують навіть його колеги. Зокрема, вчитель музики, котрий також працює у Сахновецькій школі. Того вечора чоловік у селі Топірчики вів дискотеку. 
«Вчитель фізики, його дружина, її брат, усі були напідпитку, – каже Анатолій Колісняк. – Відчиняються двері, вони всі вивалюються. Сашко вдарив Сніжану в обличчя. Він вчинив  неадекватно. Якби був тверезий, цього б не сталося». 
Вчитель не покараний донині. У школі навіть не було проведено службове розслідування. 
«У мене постійно болить голова, – розповідає Сніжана Гарбарчук. – Вночі погано сплю. Дуже нервую. Ввечері, коли приїжджаю додому, потрібно йти біля будинку вчителя. Мені страшно. А сестрі Аліні після цього фізик почав занижувати оцінки. Після закінчення дев'ятого класу на навчання їй довелося поїхати у Хмельницький».
Коли ми підійшли до будинку вчителя, якийсь чоловік забіг до хати. Родичі сказали, що його немає вдома. Чоловік, котрий представився батьком Олександра, сказав, що всі питання вони вже вирішили у міліції і прокуратурі.


 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую