ye-logo.v1.2
31 Травня, 2020

Афера загальнонаціонального масштабу або „конверт” у мільярд гривень

Суспільство 1629

На часі у ході розслідування кримінальної справи стали зрозумілим реальні розміри „конвертаційного центру”, викритого на початку року податковими міліціонерами Хмельниччини спільно з співробітниками прокуратури області.

Правоохоронці встановили, що справжні „тіньові” обороти зловмисників упродовж останніх двох років перевищили 1 мільярд й 200 мільйонів гривень, а свої щупальця „конвертаційний спрут” запустив у всі регіони України.
Нагадаємо «розкручувати клубок» правоохоронці почали, розслідуючи кримінальну справу за фактом умисного формування штучного податкового кредиту товариством із обмеженою відповідальністю з терен області. Аби ухилитися від сплати податків зловмисники до складу кредиту включали вартість товарів та послуг, придбаних у фіктивних підприємств.
Розслідування виявило тісний зв’язок наших несумлінних земляків з кількома львівськими товариствами з обмеженою відповідальністю, які, як попередньо вважали правоохоронці, й були ядром „конвертаційного центру”, та вже тоді було очевидно, що це лише верхівка айсбергу.
Аби оцінити справжні масштаби махінацій та вивести „підводні” економічні течії на поверхню у прозору бізнес-площину до розслідування справи долучились працівники податкової міліції з усіх регіонів України. Уважно вивчивши та проаналізувавши вилучену „чорнову” бухгалтерію, правоохоронці достеменно встановили, що „конверт” утворював цілий злочинний синдикат із 25 фіктивних підприємств Львівської, Київської та Запорізької областей.
Послугами з нелегальної конвертації коштів у готівку та формування незаконного податкового кредиту користувались три тисячі „тіньовиків” майже з усіх куточків України. 
Організаторами „конверту” виявились львівський „безробітний”, який безпосередньо вів справи з клієнтами центру у елітному будинку з цілодобовою охороною та засобами відеоспостереження, та його київський партнер – колишній кандидат у нардепи, який „штампував” фіктивні фірми, необхідні для „тіньового” фінансового обігу, не гребуючи при цьому реєстрацією підприємств на засуджених осіб.
„У результаті обшуків офісів сучасних Остапів Бендерів з незаконного обігу вилучені 4 мільйони гривень готівкою, тисячі бухгалтерських документів, чисті бланки підприємств з печатками, 25 мобільних телефонів, за допомогою яких координувалися дії учасників конгломерату, оргтехніка та пістолет Макарова травматичної дії без документів”, – розповідає начальник управління податкової міліції ДПС у Хмельницькій області Олександр Гажос.
Наразі уточнюються масштаби збитків завданих „конвертаторами” державі, остаточну ж крапку у справі поставить суд.

Прес-служба Державної податкової служби у Хмельницькій області 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую