ye-logo.v1.2

Хмельничанин твердить, що лічильники води мають перевіряти безкоштовно і на місці

Суспільство 7213

У „Хмельницькводоканалі” кажуть, що така технологія в нас не використовується

Житель обласного центру Микола Іванович обурений тим, що працівники водоканалу беруть гроші за повірку лічильників, ще й демонтують їх, щоб це зробити. А при постійних демонтажах і монтажах лічильників, як твердить пан Микола, порушується герметичність різьбових з’єднань, пошкоджуються лічильники та лакофарбові покриття, виникає корозія водопровідних труб. Микола Іванович знає такі тонкощі завдяки тому, що має відповідну освіту та працював колись інженером на радіозаводі.
Примітка: Згідно Закону України „Про метрологію та метрологічну діяльність” 1765-4 від 1 червня 2010 року (стаття 28, пункт 3),( із змінами, внесеними згідно із Законом N 2289-VI (2289-17) від 01.06.2010, ВВР, 2010, N 33, ст.471) періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювання електроенергії, теплоенергії, газу і води здійснюється за рахунок підприємств та організацій, які надають послуги з електро-тепло-газо-водопостачання. А згідно пункту 10 цього ж закону, місцеві органи виконавчої влади повинні сприяти проведенню повірки засобів вимірювальної техніки на місці їх експлуатації, у тому числі: надавати відповідні приміщення, забезпечувати допоміжним персоналом і транспортом та повідомляти власників і користувачів засобів вимірювальної техніки про час і місце проведення повірки. Це ж саме прописано у ДСТУ 2708 пункт 5.4.3: періодичну повірку можна проводити на території заявника, погоджуючи з ним можливість транспортування еталонів і засобів вимірювальної техніки.
Неодноразово хмельничанин звертався з проханням проводити повірку лічильника у нього вдома, коли прийшов термін їх повірки. „Це робиться дуже легко, і займає хвилин двадцять, - каже Микола Іванович. - Для повірки на території водоканалу прокачують воду від резервуару через повіряємий та еталонний лічильники з порівнянням їх показників. Аналогічно забезпечується повірка на місці встановлення лічильника у споживача вдома без демонтажу і пошкоджень, і без порушень вимог закону та державного стандарту, де все чітко прописано. Для цього достатньо до будь-якого різьбового патрубка у квартирі чи будинку під’єднати еталонний лічильник води, увімкнути воду на 10-20 хвилин, а потім порівняти покази обидвох лічильників”.
Проте, на його звернення директор МКП „Хмельницькводоканал” Олексій Іванов письмово відповів, що „запропонована технологія повірки лічильників води не використовується в Україні. Повірка водолічильників здійснюється на спеціалізованій повірочній установці в присутності держповірника”. І запропонував повірити лічильник води в місячний термін. У тому ж листі була вказана вартість повірки лічильника води діаметром 15 мм - 26, 40 гривень, а послуга комплексного сервісного обслуговування (розпломбування, зняття, заміна, встановлення та опломбування водолічильника) - 47, 66 гривень.
„Виходить, що за один лічильник треба віддати майже 70 гривень, а їх же як мінімум два, а в когось і чотири. То чому люди мають платити за те, що по законодавству має бути безкоштовним? - обурюється Микола Іванович. - І куди в такому випадку йдуть усі виручені за повірку кошти?”.
У Хмельницькому міському управлінні житлово-комунального господарства нам сказали, що безкоштовна повірка усіх лічильників здійснюється лише у тих випадках, коли вони є власністю підприємства, що їх обслуговує. Вартість повірки у цьому випадку закладена у тарифи. А от лічильники, які мешканці встановили за власним бажанням, обслуговуються за окрему платню, адже в тариф не закладена вартість повірки.
«Щодо тарифів, то вони встановлені рішенням міськвиконкому „1310 від 13 грудня 2007 року „Про встановлення тарифів на послуги по підготовці до періодичної повірки та ремонту квартирних засобів обліку води для населення” та з того часу не змінювалися. Цим рішенням було визначено 5 підприємств, які можуть здійснювати перелічені послуги, а саме: МКП „Хмельницькводоканал”, МКП „Хмельницьктеплокомуненерго”, Південно-західні тепломережі (колишнє ОП „Західна котельна”), ДП „Новатор”, ПФ „Система”. У додатку до рішення вказані тарифи на виконання цих робіт без вартості послуг державного повірника, які за цей період часу тричі змінювалися, і на сьогодні становлять 9,60 гривень за один лічильник», - зазначив начальник контрольно-сервісного центру МКП „Хмельницькводоканал” Олексій Лункін.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую