ye-logo.v1.2
24 Серпня, 2019

Десятого березня офіційно стартує виборчий процес у двох громадах Хмельниччини

Алла СОБКО Вибори 2197
День виборів - 29 квітня.
День виборів - 29 квітня. . Фото: автора

Завтора, 10 березня стартує виборчий процес перших місцевих виборів у 40 ОТГ України.

Виборчий процес перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів у двох громадах Хмельниччини розпочинається завтра. Самі ж вибори відбудуться 29 квітня 2018 року. Про це повідомляє Центральна виборча комісія.

Згідно з календарним планом, який 1 березня затвердила комісія, саме від завтра і до 17 березня включно, районні виборчі комісії повинні утворити сільські, селищні, міські виборчі комісії (ТВК) та сформувати їх склад.

До 21 березня включно територіальні виборчі комісії мають утворити територіальні, одномандатні виборчі округи для проведення перших місцевих виборів.

До 19 березня включно громадські організації, до статутної діяльності яких належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстровані в установленому законом порядку, можуть звернутися до ЦВК з клопотаннями про дозвіл мати офіційних спостерігачів на перших місцевих виборах.

Після початку виборчого процесу, але не пізніш як за тридцять п'ять днів до дня голосування, з 10 березня до 24 березня включно партії мають подати до ЦВК копії рішення вищого керівного органу партії про участь її місцевих організацій у перших місцевих виборах разом з копією статуту партії.

Згідно з Календарним планом, 26 березня розпочинається процес висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови на відповідних перших місцевих виборах.

Подання до ТВК документів для реєстрації кандидатів триватиме до 4 квітня включно. А до 5 квітня включно територіальні виборчі комісії прийматимуть рішення про реєстрацію кандидатів або про відмову.

До 11 квітня включно ТВК повинні затвердити текст виборчого бюлетеня для голосування у відповідному виборчому окрузі.

До 23 квітня включно ЦВК повинна прийняти рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій.

Також до 23 квітня включно ТВК повинні забезпечити виготовлення поліграфічними підприємствами виборчих бюлетенів.

На Хмельниччині перші вибори відбудуться у Білогірській селищній та Шаровечківській сільській об’єднаних територіальних громадах. Шаровечківська громада об'єднує однойменну та Малашовецьку сільські ради, а Білогірська - Ставищанську, Юрівську, Гулівецьку, Квітневську, Мокроволянську, Сивківську сільські та Білогірську селищну ради.

Варто зазначити, що Шаровечківська громада утворюється у такзваній "білій плямі" на карті області. 

На Хмельниччині, за даними Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування, вже створені і діють 39 об'єднаних територіальних громади.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую