Гаряча тема:
- Війна
Голос Хмельницького у парламенті має звучати потужно, – Аліна Коваль
Знайомтеся – Аліна Коваль, кандидат до Верховної Ради України від політичної партії «Голос» Святослава Вакарчука по округу №187.
Аліна Коваль родом із Волочиська, але, каже, Хмельницький для неї рідний і знайомий. Після народження дітей та повернення зі столиці, де вона навчалася, зрозуміла, що її не влаштовувало те, що навкруги, як розвиваються міста і містечка. Ще у 2010 вона вирішила: хто як не я? І почала змінювати життя довкола з малих кроків. Спочатку пройшла у Волочиську міську раду, була обрана секретарем. Пропрацювала дві каденції і зрозуміла, що чимало хороших справ рухають звичайні люди, які хочуть змін.
- Тоді, в першу каденцію на посаді секретаря, я елементарно реформувала нашу раду, - розповідає Аліна Коваль. - Вона не мала структури, не мала поділу на відділи і від того страждали люди, які приходили за послугами. Це був хороший етап мого професійного зросту і розуміння процесів. Другий етап мого становлення, як політика, була – децентралізація. Ми зайшли в об’єднання, відразу після подій Революції Гідності. Не перестаю пишатися тим, що саме моя рада і я були долучені до старту реформ. Ми перші, через тиждень після того, як закон вступив в дію, ініціювали процеси об’єднання, коли ще ніхто незнав що з цим робити.
- Хмельницького, ця реформа здається, не торкнулася?
- Дуже навіть торкнулася, але про це мало говорять! Ця реформа своїми тектонічними зсувами і змінами впливає на будь-яку раду будь-якого рівня в Україні. Хмельничани вже декілька років користуються успіхами децентралізації, але не усвідомлюють цього! Реформа стартувала ще у 2014 році із фінансової децентралізації. А далі почалися всі інші етапи реформи. Хмельницький отримав від неї той розвиток, який ми зараз бачимо. Якщо говорити про бюджет міста до старту децентралізації, тоді він не дотягував до мільярда гривень, а цього року місто має майже три мільярди! Звідки вони взялися? Це результат реформ, які були проведені. Потрібно віддати належне керівництву міста, яке реально цим користується, але би мало ще говорити чому це стало можливим!
"Хочу бути голосом хмельничан у Верховній Раді" - Аліна Коваль.
- У разі перемоги, що важливого для хмельничан будете лобіювати через парламент?
- Насамперед я хочу згуртувати усю активну спільноту Хмельницького навколо ідеї розвитку міста. Звісно, будуть приймальні, фізична присутність на окрузі, але головне – постійний контакт з людьми і спільна робота. Місто – це територія міського голови і міської ради, але без представництва у вищому законодавчому органі, це досить часто впирається в глуху стіну. Тому, найперше – хочу бути голосом хмельничан у Верховній Раді і сподіваюся на конструктивну співпрацю з місцевою владою, яку є за що похвалити, але й є певні речі, які варто покращувати. Один із прикладів – справжня, а не фіктивна залученість мешканців і громадських організацій до процесу прийняття рішень. Важливо, щоб голос людей чула як місцева влада, так і законодавча. Людина повинна бути в центрі будь-якої політики і держава повинна працювати на людину, а не навпаки. Це декларує партія, і це є моїм принцип в роботі.
- І в продовження вашої відповіді: чому обрали саме партію «Голос»?
- Я є частиною Мережі Української школи політичних студій і саме після їхнього курсу навчання, зрозуміла, що можу значно більше. Звідти вийшло багато достойних і фахових людей, які запросили мене стати частиною партії «Голос». При чому наша дискусія була не навколо грошей. Скільки це коштує? А навколо того: що ви сповідуєте, які там будуть люди? Коли я побачила команду, яка зібралася, зрозуміла, що саме ці люди змінять країну. Там дуже багато антикорупційників, які перевіряли кожного члена команди. Мені ставили питання 15-річної давнини про події з моєї біографії! Тобто була реальна перевірка на доброчесність і мені подобається такий підхід. «Голос» тому, що це цінності, яким я довіряю і які поділяю.
«Голос» тому, що це цінності, яким я довіряю і які поділяю.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: