ye-logo.v1.2

Відтепер заборонено рекламувати ліки від застуди та знеболювальні

Здоров'я 3537
У виборі таблеток люди користуються порадами маркетологів, а не лікарів.
У виборі таблеток люди користуються порадами маркетологів, а не лікарів.. Фото: clip.dn.ua

У понеділок, 10 грудня, набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров'я №876 "Про затвердження Переліку лікарських засобів, заборонених до рекламування, які відпускаються без рецепта".

Як повідомляє Міністерство охорони здоров'я, таким чином хочуть захистити українців від самолікування. Адже безконтрольне вживання ліків, кероване лише порадами з реклами, може нашкодити здоров'ю. Всього у списку МОЗ міститься 327 лікарських препаратів, серед яких переважають ліки від застуди та знеболювальні.

Ознайомитись із повним текстом наказу МОЗ №876 та переліком лікарських препаратів, заборонених до рекламування, можна тут.

Довідково:

Критерії, що застосовуються при визначенні лікарських засобів, рекламування яких заборонено, затверджено Наказом №422 Міністерства охорони здоров'я України.

Згідно з даним Наказом, під час державної реєстрації (перереєстрації) лікарського засобу рішення про віднесення лікарського засобу до лікарських засобів, рекламування яких заборонено, з внесенням відповідної інформації до Державного реєстру лікарських засобів України, приймається Міністерством охорони здоров'я України на підставі рекомендацій Державного експертного центру МОЗ за наявності хоча б однієї з таких умов:

1. Відпуск лікарського засобу здійснюється тільки за рецептом лікаря.

2. Лікарський засіб містить наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори.

3. Застосування лікарського засобу може викликати синдром звикання, що зазначено в інструкції для медичного застосування, крім лікарських засобів для зовнішнього (місцевого) застосування.

4. Лікарський засіб застосовується виключно для лікування жінок у період вагітності та годування груддю.

5. Лікарський засіб застосовується виключно для лікування дітей до 12 років.

6. Лікарський засіб застосовується для лікування: туберкульозу; венеричних захворювань; особливо небезпечних інфекційних хвороб; ВІЛ/СНІДу; раку та інших пухлинних захворювань; хронічного безсоння; діабету; ожиріння (включаючи лікарські засоби, що використовуються для зменшення маси тіла); імпотенції (еректильної дисфункції).
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую