ye-logo.v1.2

На Хмельниччині існує ризик захворіти малярією

Здоров'я 3350
Укус комара може викликати алергічну реакцію
Укус комара може викликати алергічну реакцію. Фото: pixabay.com

Щоліта реанімаційні відділення лікарень мають ще один напрямок роботи — порятунок тих, хто постраждав від укусів бджіл чи ос.

 «Бджоли та оси кусають людей досить часто, — каже обласний алерголог Павло Чорнобровий. — Але алергічна реакція спостерігається лише в одиниць. Найпершим проявом є почервоніння на місці укусу. Потім реагує увесь організм. Якщо при укусі бджоли, оси чи іншої комахи ви відчули себе зле, одразу звертайтеся по медичну допомогу, адже ви не знаєте, наскільки важкою буде алергічна реакція. Буває, що вона розвивається хвилин за десять. Але більшість людей знають про свою алергію. Тому потрібно пройти курс лікування, адже бджола вкусити може будь-де, і потрібно бути до цього підготовленим. Таке лікування дозволить не допустити смертельного випадку».

Наприкінці літа-на початку осені у них – шлюбний період. Очікуючи на потомство, самки стають особливо дратівливими і в усьому бачать загрозу. До того ж, у гнізді підростає молоде покоління, і дорослі представники годують личинки білковою їжею. Тому вони і лізуть до людини буквально в тарілку. Як стверджують фахівці, оси злітаються на солодке і на продукти білкового походження. На думку біологів, у зв’язку з потеплінням клімату, кількість ос щороку зростатиме. І чим тепліше, тим їх більше. «Коли оси або бджоли вилітають на промисел, тобто далеко від гнізда, вони обережніші і менш агресивні, — каже пасічник Олег Білявський. — Така комаха вкусить лише тоді, коли існує загроза її життю. Але ситуація зовсім протилежна, якщо оси чи бджоли перебувають біля свого гнізда чи вулика. Тоді бджола може без попередження віддати своє життя, аби усунути небезпеку, яка загрожує її домівці. Ще гірше з осами, адже, як правило, одна комаха жалить «нападника» декілька разів. Існує декілька способів знищити осине гніздо. Можна залити його окропом або бензином і підпалити. Але їхні гнізда часто розташовані у таких місцях, що цей спосіб не підходить. Тоді можна просто розчавити гніздо. Робити це треба ввечері, коли вся осина сім’я повернулася у гніздо. При цьому обов’язково закрийте усі ділянки шкіри, обличчя захистіть хусткою, на руки вдягніть брезентові рукавиці».

Комарі можуть заразити малярією і навіть глистами

«Комарі несуть таку небезпеку як малярія, — пояснює завідувачка відділення для лікування дорослих з інфекційними ураженнями нервової системи та гострих респіраторних захворювань Хмельницької інфекційної лікарні Валентина Кузьміна. — Поки що усі випадки захворювання, з якими ми стикаємося, завізні. Але на Хмельниччині існує ризик повторення тієї малярії, яка була тут до 50-х років минулого століття — так званої триденної малярії. У нашій місцевості є усі умови для її поширення: тепле повітря, велика кількість комарів та вологі болотисті місця. І тільки-но до нас потрапить хворий з триденною малярією, при недотриманні протикомариних заходів хвороба може набути поширення. Перші ознаки малярії — це висока температура, лихоманка, загальна слабкість. Але може бути і нетиповий початок хвороби, подібний до ГРВІ».

Крім того, комарі ще можуть переносити дирофіляріоз — гельмінтозне (глистне) захворювання собак і кішок. У людини ці глисти поселяються під шкірою, в очах, у статевих органах, викликають запальний процес, інтоксикацію, порушення зору, відчуття повзання живих «хробаків». Їх помилково можуть сприймати за пухлини. Лікувати консервативно цю хворобу неможливо, тільки видаляють паразитів хірургічним способом.

Звісно, від комарів нікуди не дітися. Проте можна значно зменшити кількість таких укусів. «Користуйтеся репелентами, — радить Валентина Олексіївна. — . Коли йдете до лісу чи парку, обирайте одяг, який би закривав руки та ноги. Якщо збираєтеся у подорож в південну екзотичну країну, обов’язково поцікавтеся, які щеплення потрібно зробити чи яке профілактичне лікування отримати. Крім того, коли приїжджаєте в країну, де є малярія, проконсультуйтеся у лікаря при посольстві щодо профілактичних заходів та про протималярійні препарати, які там можна придбати. Після приїзду потрібно обстежитися на малярію. У плані малярії небезпечні країни Центральної та Південної Америки, Азії, Океанії, Африки. Серед колишніх радянських республік — Азербайджан, Вірменія, Таджикистан, Узбекистан, окремі регіони Киргизстану, Російської Федерації, Грузії».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую