ye-logo.v1.2
26 Січня, 2020

«Тест заради життя»: хмельничан запрошують безкоштовно пройти тест на гепатит С

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 1911
Пройти діагностику можна буде в наметі, який буде розміщено біля фонтанів
Пройти діагностику можна буде в наметі, який буде розміщено біля фонтанів. Фото: medical-wiki.in.ua

Акцію проводять до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами.

Завтра, 27 липня з 10:00 до 14:00 у сквері біля кінотеатру імені Т. Шевченка, кожен бажаючий зможе отримати консультацію спеціалістів щодо попередження та вчасного лікування гепатитів. Окрім цього, хмельничани та гості міста зможуть безкоштовно пройти тест на визначення гепатиту С.

"Пройти діагностику можна буде в наметі, розміщеному біля фонтанів, навпроти приміщення управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради (вул. Грушевського, 64). Там працюватимуть п’ять медичних працівників. Здавши кров з пальця, за допомогою експрес-тесту, за декілька хвилин можна буде дізнатися результати діагностики», - каже Оксана Піддубна, головний лікар міської інфекційної лікарні, головний позаштатний інфекціоніст Хмельницької ОДА.

Наразі на Хмельниччині зареєстровано близько півтори тисячі хворих на гепатит С. Однак, за словами Оксани Піддубної, ця цифра є далеко неповною.

«Діагностика цієї хвороби досить дороговартісна. Саме тому багато людей не роблять спеціальних аналізів і живуть з гепатитом десятки років. Ця хвороба протікає майже безсимптомно чи "під маскою" інших хвороб, через це багато людей не знають, що є хворими. Недарма гепатит С називають «лагідним вбивцею», - розповідає медик.

Інфекціоніст закликає не боятися пройти тест на гепатит С. Навіть якщо результати аналізів будуть невтішними, потрібно пам’ятати, що ця хвороба виліковна.

«На жаль, вакцини проти гепатиту С нині не існує, але в його лікуванні за останні роки досягнуто великих успіхів, це — це виліковна хвороба і боятися її не варто», - каже Оксана Вікторівна.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую