ye-logo.v1.2
20 Серпня, 2019

Доступні ліки: безоплатних препаратів побільшає

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 1071
Завдяки перегляду переліку препаратів програми, виробники знизили ціни на 37 торгових найменувань лікарських засобів
Завдяки перегляду переліку препаратів програми, виробники знизили ціни на 37 торгових найменувань лікарських засобів. Фото: ілюстрація shutterstock.com

МОЗ України затвердило новий перелік препаратів програми «Доступні ліки».

Відтепер для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми пацієнти зможуть отримати 64 безоплатних препарати, повідомляють на сайті МОЗ України.

«До оновленого реєстру увійшло 258 препаратів, з них 64 є безоплатними для пацієнтів, інші – з невеликою доплатою. Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 4,76 гривень, найдорожчий – 898,22 гривні», - повідомляють у відомстві.

Додають, що завдяки перегляду переліку препаратів програми, виробники знизили ціни на 37 торгових найменувань лікарських засобів. Найбільше зниження ціни на препарат сягнуло 45%.

«На наступні півроку фармвиробники гарантують 39 мільйонів упаковок препаратів для пацієнтів. 16 мільйонів упаковок хворі зможуть отримати безоплатно», - пишуть на сайті МОЗ.

Програма «Доступні ліки» працює з квітня 2017 року. За цей час пацієнти, що мають серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму чи діабет 2 типу, отримали ліки за понад 32 мільйонами рецептів на суму понад 1,6 мільярд гривень.

Лідерами реалізації програми в 2018 році стали Хмельницька, Полтавська, Рівненська, Львівська та Харківська області.

Карта аптек, що беруть участь у програмі "Доступні ліки" тут.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую