ye-logo.v1.2
27 Жовтня, 2020

Немає декларації – немає «доступних ліків»: з квітня їх видаватимуть лише за е-рецептом

Здоров'я 5991
\
"Доступні ліки" видаватимуть лише за електронним рецептом. Фото: zik.ua

На пацієнтів чекають зміни.

Уже скоро програма «Доступні ліки», за якою пацієнти мають змогу отримати медпрепарати в аптеках за рецептом безкоштовно або із невеликою доплатою, зазнає змін: їх можна буде отримати лише за електронним рецептом. Тож з 1 квітня ті, хто не укладе декларації зі своїм сімейним лікарем або терапевтом, не зможе отримати електронний рецепт. Про це повідомляють в Департаменті охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації.

«Вже з квітня лікарі будуть виписувати тільки е-рецепти на ліки, які входять до переліку програми «Доступні ліки». Цей е-рецепт дасть змогу пацієнтам отримувати їх в будь-якій аптеці, що увійшла до програми, незалежно від того, в якому місті чи селищі лікар виписав цей рецепт», - пояснює заступник директора Департаменту Тетяна Косовська.

Відтак, Національна служба здоров’я України відшкодовуватиме аптекам гроші тільки за електронні рецепти, а паперові в аптеках прийматися вже не будуть.

Разом з тим, в Депатраменті охорони здоров’я повідомляють, що на кінець лютого на Хмельниччині декларації із сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами підписали вже понад 924 тисячі жителів області. Це 72 відсотки від населення Хмельниччини. Найактивніше укладають угоди з лікарями у Волочиську, Полонному, Старокостянтинові, Сатанові, Хмельницькому.

Додають, що в минулому році на Хмельниччині у програмі «Доступні ліки» брали участь 207 аптечних закладів. Скористалися такою програмою майже 310 тисяч жителів області. У цьому році уже виписано 98,5 тисячі рецептів, програмою уже відшкодовано 72 тисячі гривень.

Як відомо, програма «Доступні ліки» була запроваджена у квітні 2017 року. Наразі за цією програмою можна отримати 258 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, 64 з них є безкоштовними.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую