ye-logo.v1.2

Безкоштовна комп’ютерна томографія у міській лікарні: кому доступна послуга

Здоров'я 18752
Кількість хворих, які можуть безкоштовно пройти обстеження на комп
Кількість хворих, які можуть безкоштовно пройти обстеження на комп'ютерному томографі, збільшився. Фото: з архіву

Скористатися безкоштовним обстеженням зможе більше хворих.

Хмельницька міська рада розширила перелік невідкладних станів пацієнтів для обстеження на комп’ютерному томографі за рахунок коштів міського бюджету.

«У Хмельницькій міській лікарні є томограф приватної форми власності. Минулого року з міського бюджет було виділено 200 тисяч гривень для обстеження на томографі окремої категорії пацієнтів. Цього року ця сума збільшилася до 480 тисяч. Саме тому, ми розширили перелік пацієнтів і включили ще кілька категорій хворих, які можуть безкоштовно отримати дану послугу», - розповів начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач.

Перелік невідкладних станів пацієнтів для обстеження на комп’ютерному томографі за рахунок кошті міського бюджету:

1. Кома нез’ясованої етіології (в комплексі з іншими лабораторними та інструментальними обстеженнями).
2. Інсульт з вираженою вогнищевою неврологічною симптоматикою і/або наявністю менінгеальних симптомів.
3. Важка черепно-мозкова травма з вираженою вогнищевою неврологічною симптоматикою.
4. Поєднана травма (голова, шия, хребет, органи грудної порожнини, органи черевної порожнини, заочеревинного простору, органи малого тазу); при наявності клінічно обґрунтованих показів допускається обстеження двох і більше ушкоджених ділянок.
5. Судомний статус чи/або серія судомних нападів нез’ясованої етіології в проміжку часу до 12-ти год. з моменту першого нападу.
6. Особи в стані коми внаслідок алкогольного сп’яніння, стан яких не покращується впродовж 5-6 год. (після попередньо проведеного комплексу інших діагностичних обстежень в поєднанні з дезінтоксикаційною терапією).
7. Тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА) після попередньо проведених інших діагностичних обстежень - КТ- ангіопульмонографія.
8. Запальні захворювання центральної нервової системи (первинні та вторинні) з наявністю вогнищевої неврологічної симптоматики і/або менінгеального симптомокоплексу.
9. Важкі форми гострих панкреатитів з клінічними ознаками панкреонекрозу.
10. Обтураційна анурія.
11. Травма нирки і/або заочеревинного простору.

До речі, обстеження на комп’ютерному томографі на базі Хмельницької міської лікарні проводиться в будь-який час доби пацієнтам в невідкладних станах у разі письмового обґрунтування в медичній документації стану пацієнта, з метою підтвердження діагнозу з подальшою госпіталізацією хворого в профільне відділення лікарні.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую