ye-logo.v1.2
17 Листопада, 2019

День донорів: як хмельничани в центрі міста здавали кров (ФОТО+ВІДЕО)

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 2101

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Дехто з донорів здавав кров вже не вперше.

Сьогодні, 14 червня, відзначають Всесвітній день донора. З цієї нагоди медики Хмельницької обласної станції переливання крові на доноромобілі виїхали у центр міста, до кінотеатру імені Шевченка, аби залучити більше людей до донорства і розповісти про його важливість.

З самого ранку до спецавтівки, у якій відразу можуть здавати кров троє осіб, вишикувалася черга. Найпершими донорами стали рятувальники, які зізналися, що здавати кров для них - звична справа.

«Я вже вдесяте став донором. Перший раз здавав кров своєму другові, який потребував переливання. Це його врятувало. Відтоді, намагаюся це робити якомога частіше. Розумію, що моя кров може комусь врятувати життя», - розповів 37-річний хмельничанин В’ячеслав Нагорний.

 

Сьогодні на площу біля кінотеатру Шевченка вперше виїхала спецавтівка, яку подарував обласній станції переливання крові Каліфорнійський центр крові.

Перед самою процедурою усі донори були обстежені терапевтом, здали кров з пальця для визначення гемоглобіну та групи крові. Далі проводилася сама процедура донації, яка тривала приблизно десять хвилин. Після здачі крові, усіх донорів пригощали солодким чаєм та печивом. Бонусом для усіх стали 80 гривень та довідка, яка дає звільнення від роботи в день здачі крові доплюсовує до відпустки один день.

  

«До нас щодня приходить близько 70 осіб здати донорську кров. Однак, її завжди не вистачає», - каже головна медсестра Хмельницької обласної станції переливання крові Леся Будусь.

«В Україні кількість донацій крові майже втричі менша, аніж це рекомендовано Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Але кожна здача крові допомагає врятувати три людських життя, - розповіла головна медсестра Хмельницької обласної станції переливання крові Леся Будусь. – До нас щодня приходить близько 70 осіб здати донорську кров. Однак, її завжди не вистачає. Сподіваємося, що після сьогоднішньої акції, все більше людей дізнається, що донорство важливе як для них, так і для людини, яку вони можуть врятувати».

Перед самою процедурою усі донори були обстежені терапевтом.

Кожна здача крові допомагає врятувати три людських життя.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую