ye-logo.v1.2

Кожен третій кліщ інфікований: як перевірити і скільки це коштує

Здоров'я 9368
Небезпечний не сам укус комахи, а загроза заразитися від нього хворобою Лайма
Небезпечний не сам укус комахи, а загроза заразитися від нього хворобою Лайма. Фото: clinica.bg

Медики кажуть, що досліджувати варто усіх кліщів, які присмокталися до людини.

Щодня, до лабораторії особливо небезпечних інфекцій звертається до 15 хмельничан, які виявляють на собі кліщів. Деякі приносять комах самотужки, а деякі потрапляють на дослідження з міського та дитячого травмпункту.

«Усіх кліщів ми перевіряємо під мікроскопом і досліджуємо, чи були вони інфіковані бореліями. Вартість такого аналізу становить 97 гривень 10 копійок. За нашою статистикою, кожен третій кліщ заразний. Тривалість дослідження триває менше доби. Якщо результати перевірки підтверджують, що кліщ був інфікований бореліями, пацієнти повинні негайно звернутися до імунолога, який призначає антибіотики», - розповіла завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Федак.

Медик каже, що найкраще приносити живих кліщів на дослідження.

«В ідеалі, кліща, якого ви вийняли, потрібно помістити на вологу серветку або вату. Таким чином, ми зможемо якісніше дослідити наявність у неї борелій. Кліщ не повинен бути розірваний на частини. Звичайно, ми можемо дослідити і мертвих тварин, однак має прийти не більше двох діб з того часу, як його було знято з тіла», - каже Тетяна Юріївна.

Лікар каже, що досліджувати варто усіх кліщів, які присмокталися до людини.

«Тварина, яка потрапляє на тіло людини, під час укусу вприскує анестетик, через що людина не відчуває болі, та відразу виділяє у кров борелії, якщо є носієм цієї інфекції. Я раджу неодмінно звертатися до травмпункту, де пацієнту правильно виймуть кліща та відправлять його на дослідження. Якщо ж такої змоги немає, потрібно вийняти комаху самотужки та доправити в лабораторію», - каже лікар.

Таке дослідження проводять у лабораторії ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою м. Хмельницький, вул. Храновського, 12. Після нього приймається рішення щодо обстеження та лікування покусаного.

Що робити, якщо ви виявили кліща на шкірі:

1. Негайно зверніться до найближчого травмпункту. У кожному регіоні цілодобово працюють травмпункти, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження.

Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини.

2. Після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо залишилася частина кліща, його видаляють стерильною голкою.

Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку. За направленнями лікаря у лабораторній мережі проводяться лабораторні дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу.

3. Ретельно вимийте руки з милом.

4. Протягом двох тижнів щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря. Не використовуйте олію та креми – це лише підвищить ризик інфікування.

Фото: 24tv.ua

Коментарі:

04.07.2019 18:30

Сергій. А у мене відмовилися приймати кліща, бо він був розчавлений. Хоч коли його витягли і час коли я приніс частину кліща у лабораторію пройшло лише півдня. А тут нібито написано, що два дні, коли з частин можуть зробити дослідження. Призначили антибіотики, бо на аналіз кліща не взяли. А ще відправили зробити аналіз крові, через пару тижнів. То кров здавати не потрібно було?

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую