FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
7 Травня, 2024

Випадок дифтерії у Хмельницькому: стан пацієнтки майже задовільний

Якби пацієнтка не мала щеплення проти дифтерії, то перебіг захворювання був би інший. Фото: з архіву

Та лікарі попереджають, що носії бактерій «ходять вулицею».

Стан здоров’я хмельничанки, в якої 1 серпня підтвердили дифтерію – майже задовільний. Наразі вона готується до виписки.

«Самопочуття в неї гарне, скарг немає, але по протоколах, після відміни антибіотика, необхідні деякі аналізи, ми їх відібрали, результати будуть у вівторок. Якщо вони будуть нормальними, то вже в середу пацієнтку випишуть додому. Зараз її стан майже задовільний. Якби вона була не щеплена, то перебіг захворювання був би інший», - розповіла головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна.

Лікарка каже, що лікують дифтерію лише антитоксином, якого в Україні немає. Якби пацієнтка не мала щеплення проти дифтерії - антибіотик не допоміг би.

«Антибіотик є обов’язковим при лікуванні дифтерії, бо він діє на саму бактерію. Але хвороба дає дуже сильну інтоксикацію, тому потрібна сироватка, яка нейтралізує токсин. В пацієнтки був захист - вона була вакцинована, тому не було сильної інтоксикації», - пояснює Оксана Піддубна.

І додає, що на сьогодні в інфекційну лікарню з ознаками дифтерії ніхто не потрапляв, але носії бактерій «ходять вулицею», якщо вони попадуть на не щеплену людину, знову може виникнути подібна ситуація. Тому головна порада – щеплюватись.

Епідеміологи також обстежили тих, з ким контактувала пацієнтка. Кажуть, заходи, які потрібні у випадку виявлення у місті дифтерії, проводяться досі.

«Всі контактні особи обстежені, серед них дифтерії не виявлено. За усіма ведеться спостереження. Всі заходи, які потребує даний діагноз проводяться», - зазначила лікар-епідеміолог Хмельницького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України Лариса Калінер.

Довідка:

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий. Захворювання на дифтерію може мати наступні прояви: біль у горлі, підвищена температура, лихоманка, набряк слизової оболонки ротоглотки, наліт на мигдалинах сірого кольору, сиплість голосу, набряк шиї, збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років).

Читайте також: На Хмельниччині стартувала кампанія з вакцинації від дифтерії та правця