ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому зафіксований перший випадок дифтерії

Здоров'я 17344
Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація
Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація. Фото: 24tv.ua

Хвороба була виявлена у 21-річної хмельничанки.

У Хмельницькому зафіксовано і лабораторно підтверджено перший випадок захворювання на дифтерію.

«28 липня медики каретою швидкої допомоги доправили до інфекційної лікарні 21-річну хмельничанку, яка скаржилася на біль в горлі та високу температуру. Їй, під знаком питання, спочатку було поставлено попередній діагноз дифтерія. Після бактеріологічного обстеження, сама бактерія хвороби не виявилася. Однак, після лабораторного дослідження, яке було проведене у Києві, був виявлений фрагмент збудника дифтерії. Сьогодні, 1 серпня, інфекціоністи поставили для пацієнтки кінцевий діагноз – дифтерія», - розповіла завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Федак.

Лікар повідомила, що хвора мала щеплення від дифтерії, однак вони були проведені з порушенням Календаря щеплень.

Довідка:

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем.

Захворювання на дифтерію може мати наступні прояви: біль у горлі, підвищена температура, лихоманка, набряк слизової оболонки ротоглотки, наліт на мигдалинах сірого кольору, сиплість голосу, набряк шиї, збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років).

Читайте також: На Хмельниччині стартувала кампанія з вакцинації від дифтерії та правця

Коментарі:

хмельничанин 01.08.2019 22:01

«Жінка працює фармацевтом. Звернулася до лікаря зі скаргами на біль у горлі, підвищену температуру, загальну слабкість. Хвора була щеплена від дифтерії, але не так, як треба. Останнє щеплення їй робили у 6 років. Зараз жінці 21 рік і вона у 16 років мала зробити ще одне щеплення, але цього не зробила», — лікарка-епідеміологиня Хмельницької обласної лабораторного центру Лариса Калінер

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую