ye-logo.v1.2

На Хмельниччині стартувала кампанія з вакцинації від дифтерії та правця

Здоров'я 4696
Щеплення від дифтерії та правця для дорослих слід робити кожні 10 років
Щеплення від дифтерії та правця для дорослих слід робити кожні 10 років. Фото: з архіву

Рівень вакцинованих подолян від цих недуг досить низький.

Сьогодні в Україні, в тому числі й на Хмельниччині, стартувала інформаційна кампанія з вакцинації від дифтерії та правця під назвою «Вакциновані – значить захищені». Триватиме вона впродовж місяця.

«Я закликаю всіх прийти до свого сімейного лікаря і перевірити, коли ви в останній раз вакцинувалися проти дифтерії та правця, і вакцинуватися. Вакцини є в наявності, всі вони перевірені ВООЗ», - сказала на пресбрифінгу виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Також Супрун зазначила, що за останні три роки вдалося істотно підвищити рівень вакцинації, зокрема дітей. Хоча до необхідного рівня – 95% – для забезпечення колективного імунітету, ще далеко.

«На Хмельниччині рівень вакцинованих дорослих від дифтерії та правця досить низький і становить 29 відсотків. Це навіть нижчий за загальноукраїнський показник, який склав 30,6 відсотків. Щодо діток, то рівень їх вакцинації до року становить 40 відсотків, у 18 місяців – понад 48 відсотків, 6 років – 40 відсотків, 16 років – 41 відсоток», - сказав головний епідеміолог Хмельницької області Олександр Мирний.

Медик каже, що вакцин проти дифтерії та правця у нашому регіоні є з надлишком. Все що необхідно, це прийти до свого сімейного лікаря і дізнатися, чи потрібно вакцинуватися.

Правець та дифтерія: що потрібно знати про хвороби

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий. Симптомами хвороби є: біль у горлі, наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу, ускладнене дихання та ковтання, висока температура, набряк слизової оболонки носоглотки, збільшення лімфатичних вузлів.

Правець — це гостре інфекційне захворювання, що виникає в результаті дії токсину на нервову систему. Токсин виробляють бактерій Clostridium tetani після потрапляння в рану з ґрунту, де вони перебувають у вигляді спор (форма існування бактерій, що забезпечує їм високе виживання). Спори часто присутні у кишковому тракті тварин, звідки потрапляють в ґрунт. Можна інфікуватися збудником правця в результаті рани або порізу, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Від людини до людини це захворювання не передається.

Як і коли вакцинуватися від дифтерії та правцю

«Вакцинацію проти дифтерії та правця розпочинають у ранньому дитячому віці — згідно з Календарем профілактичних щеплень, затвердженим наказом МОЗ України. Щеплення у ранньому віці роблять вакциною АКДП — полівалентною вакциною, до складу якої входять дифтерійний та правцевий анатоксини для профілактики дифтерії та правця і кашлюковий компонент для профілактики кашлюку. Щеплення для профілактики дифтерії, правця та кашлюку роблять за віком чотири рази: у два місяці (перше), у чотири місяці (друге), у шість місяців (третє) та у 18 місяців (четверте). Наступне щеплення, вакциною АДП, роблять у шість років — це вже ревакцинація проти дифтерії та правця, оскільки така вакцина не містить кашлюкового компонента. Шосте щеплення роблять у 16 років вакциною АДП-М (зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів)», - каже Олександр Мирний.

Лікар зауважує, що якщо у дитини був порушений графік Календаря профілактичних щеплень, треба звертатися до сімейного лікаря чи педіатра для складання індивідуального графіка щеплень.

Дорослі ж мають ревакцинуватися (вакцинуватися повторно) кожні 10 років. 

Нагадаємо, нещодавно на Хмельниччині тривала спецоперація з вакцинації від кору. Під час неї щеплення отримали майже 20 тисяч людей. З них — близько 9 тисяч дітей та понад 11 тисяч дорослих (студенти та працівники закладів освіти). Після завершення спецоперації в цілому понад 176 тисяч дітей на Хмельниччині вакциновані від кору. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую