ye-logo.v1.2

На Хмельниччині зростає кількість хворих на кашлюк: як розпізнати хворобу на ранніх стадіях

Здоров'я 5390
Фото: ілюстративне з rivnepost.rv.ua

Порівняно з минулим роком, кількість хворих на кашлюк зросла вдвічі.

У Хмельницькій інфекційній лікарні перебуває 6-річна дитина, в якої діагностували кашлюк. Хлопчик не мав відповідного щеплення (АКДП). За словами заступника головного лікаря медустанови Нінель Марцонь, це вже 41-ий випадок захворюваності на кашлюк у лікарні цього року.

«Кількість хворих на кашлюк зростає. За дев’ять місяців поточного року в обласному центрі та Хмельницькому районі 41-ій особі поставлено діагноз кашлюк. За 12 місяців минулого року ця цифра склала лише 20», - каже Нінель Зільфредівна.

Статистика захворюваності на кашлюк у Хмельницькій області теж невтішна. За даними завідувачки відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяни Федак, порівняно з минулим роком, кількість хворих на кашлюк зросла вдвічі.

«У 2018 році на кашлюк в області захворіло 42 особи. Цього року лише за дев’ять місяців зареєстровано 81 випадок захворюваності на цю недугу. З них - троє дорослих та 78 дітей», - каже Тетяна Юріївна.

Як розпізнати хворобу на ранніх стадіях

Головний педіатр Хмельницької області Лариса Добровольська каже, що на початку хвороби кашлюк має ті ж симптоми, що і застуда: кашель, чхання, нежить, підвищення температури тіла до 39-40 градусів, іноді пронос. 

«Приблизно через 7-10 днів напади кашлю стають сильнішими і тривалішими. Вони навіть можуть спровокувати блювоту, сильну втому і тимчасове почервоніння або посиніння шкіри обличчя через напругу. Часто у хворих бувають набряки обличчя і шиї, викликані звуженням судин. Відзначається і підвищена нервова збудливість, можуть проявлятися неврози, запаморочення. Іноді діти навіть непритомніють після затяжного сильного кашлю. Цей період триває до 30 днів. Якщо кашель стає все сильнішим, терміново йдіть лікаря. На ранніх стадіях діагностувати кашлюк важко. Симптоми схожі на інші хвороби – застуду, грип або бронхіт. Тому лікар може направити хворого на аналіз крові і рентген грудної клітини», - розповідає Лариса Олексіївна.

Профілактика

Запобігти кашлюку можна завдяки вакцинації, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення).

Найчастішим ускладненням на фоні невчасного лікування є пневмонія. Летальні випадки найчастіше фіксують у дітей до року. Тому дуже важливо, щоб батьки вакцинували своїх дітей згідно з календарем щеплень.

Довідка: 

Кашлюк – це гостре бактеріальне захворювання з ураженням органів дихання, що супроводжується важкими нападами кашлю. Найбільш сприйнятливі до кашлюку діти дошкільного віку, немовлята до 1 року,особливо в осінньо-зимовий період. Кашлюк легко поширюється від людини до людини головним чином повітряно-крапельним шляхом, при кашлі чи чханні. Початковий період кашлюка нагадує звичайне ГРВІ: у хворого підвищується температура, сухий кашель, нежить, недомагання.

Читайте також: На Хмельниччині збільшується кількість хворих на менінгіт

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую