ye-logo.v1.2

Хмельницька інфекційна лікарня готова до спалаху коронавірусу — директорка медзакладу

Здоров'я 4931

У Хмельницькій облдержадміністрації розповіли про підготовку до можливого спалаху цієї хвороби.

Якщо на Хмельниччині будуть зафіксовані поодинокі випадки захворювання коронавірусом, опорним медичним закладом для боротьби з цією хворобою стане Хмельницька інфекційна лікарня. Про це сьогодні, 26 лютого, розповіла директор цієї лікарні Оксана Піддубна під час брифінгу в облдержадміністрації.

За словами Оксани Піддубної, коронавіруси — це велика група вірусів, яка нараховує понад 40 різновидів. Вперше їх зафіксували у 1960-х роках. Тоді це були неважкі респіраторні вірусні інфекції. Проте він має складну структуру й високий рівень мутації.

Так, у 2002-2003 роках були зафіксовані спалахи важкого гострого респіраторного синдрому відомого як «SARS», який є різновидом коронавірусу. Перші хворі на нього також з’явилися у Китаї. Тоді хвороба забрала багато людських життів (за інформацією ВООЗ, було зафіксовано 916 летальних випадків, смертність склала понад 10 відсотків — авт.).

«Тоді ми готувалися до спалахів вірусу й на Хмельниччині. З того часу в нас залишися спеціальні бокси для ізоляції та лікування хворих, — розповідає Оксана Піддубна. — Нині ж після перших летальних випадків у Китаї отримали від Міністерства охорони здоров’я України інструкції, як маємо готуватися й що робити, якщо спалахи нового штаму коронавірусу будуть зафіксовані в країні чи області».

Вона зазначила, що наразі Хмельницька інфекційна лікарня зможе ізолювати хворих на коронавірус і надати їм допомогу, якщо будуть зафіксовані лише поодинокі випадки. Бо в медзакладу є 16 спеціальних боксів. Якщо ж кількість хворих буде великою, це питання вже розв’язуватиметься на національному рівні.

«Для ізоляції та лікування хворих на коронавірус у Хмельницькій інфекційній лікарні є 16 спеціальних боксів», — Оксана Піддубна

«Для ізоляції та лікування хворих на коронавірус у Хмельницькій інфекційній лікарні є 16 спеціальних боксів», — Оксана Піддубна

«Ми провели практичні та теоретичні зайняття з лікарями, докупили необхідний захисний одяг і респіраторні маски, а також пропрацювали різні сценарії виявлення хворих. Зокрема, знаємо як діяти, якщо це буде людина, яка з цим вірусом приїхала з-за кордону. Загалом ми постійно готуємося й до спалахів грипу, лихоманки Еболи та кору», — прокоментувала Оксана Піддубна.

Заступник директора департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Наталія Федів розповіла, як людям уникнути інфікування коронавірусом, а також спробувала розвінчати деякі міфи. Зокрема, щодо одноразових масок.

«Звичайні одноразові маски, які продаються в аптеках, не захистять від коронавірусу. Для цього потрібні спеціальні респіраторні маски, — розповідає Наталія Федів. — Крім того, під час інших хвороб звичайні одноразові маски мають одягати саме інфіковані люди, щоб не розповсюджувати вірус. Їх потрібно кожні дві години міняти, або частіше, якщо вони стають мокрими».

«Звичайні одноразові маски, які продаються в аптеках, не захистять від коронавірусу», — Наталія Федів (ліворуч)

«Звичайні одноразові маски, які продаються в аптеках, не захистять від коронавірусу», — Наталія Федів (ліворуч)

За її словами, для уникнення захворювання на коронавірус необхідно дотримуватися елементарних правил гігієни. Наприклад, часто мити руки з милом чи обробляти спиртовмісними засобами, провітрювати приміщення, уникати великих скупчень людей.

«З першими ознаками захворювання людина повинна найперше звернутися до свого сімейного лікаря. Він має з’ясувати, чи симптоми хвороби збігаються зі симптомами коронавірусу, — розповідає Наталія Федів. — Якщо лікар побачить загрозу коронавірусу, він викликає екстрену медичну допомогу й пацієнта везуть в інфекційну лікарню. Там у нього беруть аналізи, щоб підтвердити наявність цього вірусу».

Крім того, під час брифінгу голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет заявив, що наразі причин для паніки навколо коронавірусу немає.

Коментарі:

27.02.2020 10:49

Китай з його потенціалом не може справитися з проблемою, а тут інфекційна лікарня, та не смішіть Ви навіть з проносом не можете справитися.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую