ye-logo.v1.2

У Нетішині хочуть придбати власну лабораторію для тестування на коронавірус

Здоров'я 5256
Якщо депутати підтримають таку пропозицію, облаштувати лабораторію в Нетішині зможуть за два-три місяці
Якщо депутати підтримають таку пропозицію, облаштувати лабораторію в Нетішині зможуть за два-три місяці. Фото: korrespondent.net

Кажуть, економічно вигідніше максимально тестувати людей, щоб визначити коло захворювання, ніж зачиняти все на карантин.

У Нетішині хочуть придбати власну лабораторію для тестування інфекцій. Це питання розглянуть завтра, 19 травня, на позачерговій сесії міської ради. Зокрема мова йтиме про виділення коштів на закупівлю власної лабораторії для тестування всіх інфекційних захворювань - від ГРВІ до СНІДу. У тому числі й для проведення ПЛР-досліджень на COVID-19.

«Ми з самого початку ставили питання облаштування власної лабораторії – щойно у нас з’явилися перші хворі на COVID-19. Ініціювала його перед Міністерством охорони здоров’я дирекція атомної станції - щоб на усіх АЕС були обладнані такі лабораторії. Однак в державному бюджеті на це коштів немає. Тому ми все ж повернулися до цього питання і вирішили за рахунок місцевого бюджету закупити цю лабораторію. Долучиться до фінансування і Хмельницька атомна станція», - розповів сайту «Є» міський голова Нетішина Олександр Супрунюк.

За його словами, ідея полягає в тому, щоб за рахунок масового тестування попередити можливі спалахи хвороби.

«Так ми зможемо максимально швидко тестувати людей, не відправляти біоматеріали до Хмельницького чи Києва, оперативно мати результати тестування на місці. Адже економічно вигідніше максимально тестувати людей, щоб визначити коло захворювання, ніж закривати на карантин об’єкти. Збитки від останнього набагато більші, аніж потрібні на закупку лабораторії та тестування людей. Лише за квітень міський бюджет недоотримав 8,6 мільона гривень, а жителі міста - робітники, підприємці, що вимушено не працювали, втратили сотні мільйонів…», - пояснює міський голова.

До теми: Деталі: Як і на чому проводять ПЛР-дослідження у Хмельницькому лабораторному центрі (ВІДЕО).

Зазначає, що за різними пропозиціями, вартуватиме така лабораторія від одного мільйона 200 тисяч гривень – до півтора мільйона гривень.

«Також буде потрібно підготувати приміщення для лабораторії. У нас воно є, додатково треба зробити ремонт. Щодо навчання спеціалістів, які працюватимуть в лабораторії, наразі опрацьовуємо це питання, користуючись досвідом інших міст. Зокрема, Кременчука, де також створили власну лабораторію для ПЛР-досліджень хворих на коронавірусну інфекцію», - додає Олександр Супрунюк.

Якщо депутати підтримають таку пропозицію, облаштувати лабораторію зможуть за два-три місяці.

«Обладнавши лабораторію ми зможемо підготуватися до другої хвилі COVID-19, яку передбачають на осінь. Якщо все вдасться, можливо, тоді в нас буде шведський варіант, коли карантину, як такого, не буде. Наразі уже працюємо над програмою спільно з ХАЕС щодо масового обов’язкового тестування працівників атомної станції та комунальних закладів - медичних, педагогічних працівників, сфери торгівлі та послуг. Для проведення ПЛР-тестів буде виділена також певна кількість коштів як з міського бюджету так і з боку АЕС. Щойно відбуватиметься сезонний спалах, широкомасштабне тестування дасть змогу за короткий час відокремити хворих та контактних і забезпечити роботу та життєдіяльність міста в нормальному режимі», - пояснює Олександр Супрунюк.

Додамо, що станом на 10:00 18 травня в Нетішині за інформацією Хмельницької ОДА зареєстровано 60 підтверджених випадків COVID-19.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую