FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
30 Квітня, 2024

«Готові розгорнути резервні лікарні», - Роман Примуш

На Хмельниччині понад 18 тисяч людей інфікувалися коронавірусною інфекцією. Фото: ілюстративне з pixabay.com

У медзакладах зайнята половина ліжкомісць із відведених.

У Хмельницькій області 20 закладів охорони здоров'я приймають на стаціонарне лікування хворих на коронавірусну інфекцію. Загальна їх завантаженість цією категорією пацієнтів складає 65 %. За словами першого заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації Романа Примуша, найбільше хворих на COVID-19 у медзакладах Хмельницького, Славути, Городка і Кам'янця-Подільського.

«У 20 лікарнях розгорнуто 2 105 ліжкомісць для лікування громадян із COVID-19. У випадку зростання кількості інфікованих, готові запрацювати й два відомчих заклади – військовий та поліцейський. За декілька днів зможемо збільшити чисельність ліжкомісць ще на 400. Навіть якщо статистика стане вдвічі більшою, то готові розгорнути резервні лікарні й прийняти усіх. Також на випадок критичної ситуації маємо план перепрофілювання санаторіїв та інших, навіть не лікарняних установ», - каже Роман Примуш.

Додає, що зараз стаціонарно лікується 984 мешканці області із підтвердженим діагнозом COVID-19, ще 391 особа теж у медзакладах із підозрою. Серед 2 015 ліжкомісць – 1 019 підведені до кисню. Роман Борисович каже, потреба пацієнтів у кисневій терапії повністю забезпечна, адже не всі з 984 стаціонарних хворих потребують її.

«Проблем із постачанням кисню немає, але розуміємо, що вся країна проводить роботу щодо забезпечення киснем закладів охорони здоров'я. І з часом це призведе до зростання попиту на кисень медичний та зріджений медичний. Тому хочемо налагодити якнайбільше джерел постачання, щоб у нас не трапилася ситуація коли будуть перебої із його постачанням. Здійснюємо організацію роботи таким чином, щоб одночасно в лікарні був і рідкий кисень і кисень в балонах з необхідним запасом часу для дозаправлення», - розповідає заступник голови ОДА.

Роман Примуш запевняє, що залишки кисню щодня контролюють по кожній із лікарень. Якщо десь є вірогідність його зменшення, то балон або дозаправляють або передають з інших медустанов.

Читайте також: На Хмельниччині хворіють на COVID-19 понад півтисячі учителів