ye-logo.v1.2

Науковці випробують першу вакцину від COVID-19: як вона діятиме

Здоров'я 1329
Перша вакцина від коронавірусу захищає на 90%
Перша вакцина від коронавірусу захищає на 90%. Фото: ілюстративне з pixabay.com

Розробники готують документи на схвалення препарату.

Американська фармакологічна компанія "Pfizer" та німецька компанія "BionTECH", які працюють над вакциною від COVID-19, повідомили, що їх розробка запобігає коронавірусній хворобі в більш ніж 90% випадків. Як зазначає «Радіо Свобода», розробники ще збирають дані про безпечність та додаткову ефективність вакцини.

«Очікується, що вакцина надаватиме захист від захворювання за 28 днів після щеплення, яке складається з двох доз відповідно до графіка. Фінальний відсоток ефективності вакцини може змінитися за остаточними результатами випробувань», – зазначає видання.

За даними ВВС, вакцину протестували на 43 500 людей у шести країнах, і не було жодних проблем з її безпечністю.

«Препарат використовує повністю експериментальний підхід, який включає введення частини генетичного коду вірусу з метою тренування імунної системи. Попередні випробування показали, що вакцина тренує організм виробляти як антитіла, так і так звані Т-клітини для боротьби з коронавірусом», - йдеться у повідомленні.

Наразі компанії планують подати заявку на екстрене схвалення і використання вакцини до кінця місяця. Вони готові поставити 50 мільйонів доз до кінця цього року та близько 1,3 мільярда до кінця 2021 року. Однак існують логістичні труднощі, оскільки вакцину потрібно зберігати в надхолодних сховищах при температурі нижче - 80°С.

«Вакцину розробили надзвичайно швидко — до цього жодна інша вакцина не демонструвала таку високу ефективність за такий короткий проміжок часу. Втім, питання ще лишаються — скільки триває імунітет, чи є вакцина настільки ж ефективною для людей похилого віку з високим ризиком, чи перешкоджає вона поширенню вірусу, чи лише появі симптомів», - пише ВВС.

У разі схвалення препарату, найпершими мають вакцинувати медпрацівників та персонал будинків для літніх людей, а також представників груп ризику. Тож маски для обличчя та соціальне дистанціювання, ймовірно, залишаться у нашому житті ще на деякий час.

Читайте також: Частина лікарень Хмельниччини, які приймають хворих на коронавірус, перевантажені

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую