FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
30 Квітня, 2024

Педіатр з Волочиська перша в Україні отримала другу дозу вакцини AstraZeneca

Алла Савичева з Волочиська працює педіатром. Фото: adm-km.gov.ua

Першу дозу лікарці вкололи закордоном.

Перше щеплення в Україні 2-гою дозою вакцини отримала мешканка Хмельниччини. Як повідомляють у  Хмельницькій ОДА, нею стала Алла Савичева з Волочиська, яка працює педіатром у Війтовецькому центрі первинної медико-санітарної допомоги.

«Першою дозою вакцини проти COVID-19 її щепили 5 лютого цього року. На той час лікарка працювала за контрактом у Мальдівській республіці. Тоді Аллу Андріївну щепили вакциною AstraZeneca (Covishield). 16 березня вже на Хмельниччині вона отримала другу дозу зазначеного препарату. Після щеплення почувається добре», - зазначають у Хмельницькій ОДА.

Нагадаємо, що Україна отримала 500 тисяч доз вакцини Covishield виробництва індійського Інституту сироватки крові. Ця вакцина схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Канада, Європейський Союз та Індія. В Україні вакцину зареєстрували 22 лютого 2021 року.

«25 лютого 2021 року Хмельницька область одержала 18 300 доз вакцини AstraZeneca (Covishield), що будуть використані для вакцинації 9 150 осіб. Щеплення розпочали здійснювати того ж дня. В Україні вакцинація проти COVID-19 стартувала 24 лютого 2021 року», - зазначають у Хмельницькій ОДА.

Вакцинація відбуватиметься в 5 етапів. На першому етапі щеплюють медичних працівників «ковідних» лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті. Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

Для ефективності щеплення, потрібно вести дві дози вакцини. Вже сьогодні, 17 березня, заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що інтервал між двома щепленнями CoviShield збільшили до 90 днів.

«Враховуючи позицію НТГЕІ (Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики – ред.) та результати міжнародних досліджень оперативним штабом МОЗ було прийнято рішення, що для досягнення максимального рівня імунного захисту при вакцини від Oxford/AstraZeneca (ChAdOx1 nCov-19 Cоrona Virus (рекомбінована)), виробництва Serum Institute of India та SK Bioscience, доцільно збільшити початковий інтервал між дозами. Це не суперечить інструкції виробника, яка передбачає такий інтервал в рамках 4 - 12 тижнів» - пише «Українська правда» з посиланням на Віктора Ляшко.

За словами Ляшка, при аналізі даних клінічних досліджень ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становила 76,0% з 22 по 90 день, і рівень антитіл зберігався протягом цього періоду з мінімальним зниженням. Зі стратегією імунізації з більшим інтервалом ефективність вакцини була значно вищою: 81,3% після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу: чи йдуть на щеплення хмельницькі медики