ye-logo.v1.2

Вакцинація від коронавірусу: чи йдуть на щеплення хмельницькі медики

Здоров'я 3054

На першому етапі планують вакцинувати понад дві з половиною тисячі жителів області.

На Хмельниччині почали вакцинувати медиків проти COVID-19. Вчора, 25 лютого, щеплювали працівників Хмельницької міської лікарні, які працюють із «ковідними» хворими. Протягом дня вакцинували 14 медиків.

Першим вакцинованим в області став лікар-анестезіолог, заступник медичного директора міської лікарні Вадим Свинцицький. Медик працює із пацієнтами, хворими на коронавірус, та є одним із небагатьох, хто ще не хворів у закладі на COVID-19.

За словами хмельничанина, процедура пройшла безболісно і почуває він себе задовільно. «Протягом останніх дев’яти місяців міська лікарня приймає пацієнтів з COVID -19 і я безпосередньо знаю, які технічні та людські ресурси кинуто на боротьбу з пандемією. Тому я став одним з тих, хто на собі спробував вакцину. Вакцинуватися першим було абсолютно не страшно. Почуваю себе задовільно», - говорить Вадим Свинцицький.

Як сказав директор міської лікарні Валерій Гарбузюк, наразі офіційних відмов від вакцинації проти коронавірусу від працівників закладу не надходило. За кілька днів мобільний пункт щеплень ще раз розгорнуть на базі закладу, тоді сподіваються вакцинувати більшу кількість медиків. А вже сьогодні мобільна бригада щеплюватиме працівників Хмельницької інфекційної лікарні. Розраховують протягом дня вакцинувати пів сотні осіб.

Вакцинація від коронавірусу є добровільною. Фото: пресслужби Хмельницької ОДА

Про процедуру проведення щеплень від коронавірусу розповідає лікарка мобільної бригади Людмила Хаба: «Спочатку я з пацієнтом спілкуюся і проводжу огляд. Потім медсестра вводить на комп’ютері необхідні дані особи у медичну інформаційну систему. Після того пацієнт проходить в маніпуляційну, де інша медсестра проводить безпосередньо саме щеплення. Далі протягом 30 хвилин він спостерігається в іншій кімнаті щодо виникнення алергічних реакцій. Якщо все гаразд, пацієнт може бути вільний».

На першому етапі вакцинації буде щеплено 2 520 мешканців нашої області. Про це повідомив заступник голови Хмельницької ОДА Володимир Юр’єв. «Ми будемо вакцинувати 892 медики, які працюють із коронавірусом, і 1 374 працівників та мешканців інтернатів для літніх людей», - зазначив він.

Як писав сайт «Є», на Хмельниниччину було завезено 18 300 доз індійської вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield). Цієї кількості достатньо, щоб щепити 9 тисяч 150 осіб, тобто по дві ін’єкції для кожної людини. Друге щеплення людина має отримати через 4-12 тижнів.

Саме вакциною «AstraZeneca» наразі щеплюють працівників лікарень. А от підопічних будинків-інтернатів щеплюватимуть вакциною виробництва американської фармацевтичної компанії «Pfizer». Однак її поставку в Україні ще очікують.

Як проходитиме перший етап вакцинації в області, медики розповіли під час вчорашнього брифінгу.

«Наразі вакцина «AstraZenecа» широко використовується в світі. Рекомендацію до її використання затвердила Всесвітня організація охорони здоров’я. Її ефективність складає близько 70%, - пояснює заступниця директора Департаменту охорони здоров'я Хмельницької обласної державної адміністрації Тетяна Косовська. - Вакцин «Pfizer» прийде в Україну лише 117 тисяч доз. Це дуже невелика кількість. Ця вакцина широко використовувалася в Ізраїлі, Сполучених Штатах Америки, де були високі рівні захворюваності, і вона показала ефективний результат. Тож прийнято рішення використовувати «Pfizer» для вакцинації «найтендітніших» осіб, якими є підопічні будинків-інтернатів для літніх людей».

В обласному центрі під час першого етапу вакцинації мають щепити працівників п’яти закладів: Хмельницької міської лікарні, Хмельницької інфекційної лікарні, Хмельницької районної лікарні, Хмельницького міського перинатального центру та Хмельницького центру екстреної медичної допомоги. Після того щеплюватимуть медиків з інших районів області.

Тривалість першого етапу вакцинації в області залежатиме від того, як працюватимуть мобільні бригади. В області сформовано 26 бригад, проте поки що навчання пройшли лише три з них. У складі кожної бригади є лікар і дві медсестри та ще один лікар і медсестра – дублери.

Сьогодні мобільна бригада вакцинуватиме працівників Хмельницької інфекційної бригади. Фото: преслужби Хмельницької ОДА

Як розповіла Тетяна Косовська, перша бригада вже почала роботу і проводить щеплення вакциною «AstraZenecа», дві інші навчені бригади працюватимуть у соціальних закладах із вакциною «Pfizer».

«Зараз проводиться навчання тренерів обласного рівня. Вони в подальшому будуть проводити підготовку решти бригад, які створені в області. Всі 26 бригад поступово приступлять до роботи після того, як пройдуть навчання», - додає вона.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую