ye-logo.v1.2

В Україну доставили китайську вакцину CoronaVac: кому вводитимуть препарат

Здоров'я 2505
Китайська вакцина Sinovac прибула до України
Китайська вакцина Sinovac прибула до України. Фото: ілюстративне з pixabay.com

Відкритих даних про результати досліджень китайських вакцин небагато.

Учора, 25 березня, в Україну надійшла вакцина китайської компанії Sinovac Biotech - CoronaVac. Як повідомив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко сьогодні, 26 березня, під час брифінгу, це перші 215 тисяч доз вакцини, які наступні 10 днів будуть проходити лабораторний контроль.

«Якщо контроль пройде успішно, вакцину направлять до державного підприємства Державні закупівлі України і розвезуть по регіонах. Ця вакцина однодозна - кожен флакон розрахований на одну людину. Пріоритет на маломобільну групу населення, людей похилого віку,  їх опікунів, щоб наші мобільні бригади проїжджали по місцях проживання таких людей і провакцинували їх. В Україні маємо таких 40 тисяч громадян. Через 20 днів проведемо друге щеплення їм», - зазначив Віктор Ляшко.

За його словами, зараз вакцина CoronaVac проходить завершальну стадію перевірки у ВООЗ і вже наступного тижня очікують результатів, які дозволять, чи не дозволять, її використовувати в екстрених ситуаціях.

Ефективність вакцини

Як пише ВВС, вакцину CoronaVac закупили для щеплень у Туреччині, Малайзії, Індонезії, Філіппінах. Також нею вакцинували вже кілька мільйонів людей у Китаї. Відкритих даних про результати досліджень китайських вакцин небагато.

За попередніми даними досліджень, ефективність CoronaVac 78%. Проте результати випробування препарату у Бразилії показали, що ефективність вакцини - 50,3%.

ВООЗ вимагає, щоб для затвердження вакцина показувала ефективність принаймні у 50% випадків, тож Sinovac відповідно до цих досліджень успішно долає цей поріг.

На початку березня фармацевтична компанія "Лекхім", яка постачатиме вакцини в Україну і є представником компанії Sinovac Biotech, повідомила, що вакцина успішно завершила третю фазу клінічних випробувань у Туреччині, її ефективність склала 83,5%. У дослідженні взяло участь понад 10 тисяч добровольців.

МОЗ заявляв, Україна не купуватиме CoronaVac, якщо ефективність буде менш як 70%.

Що відомо про китайську компанію

Україна підписала контракт на постачання 1,8 мільйона доз вакцини проти коронавірусу виробництва китайської компанії Sinovac Biotech наприкінці грудня минулого року. Державне замовлення на закупівлю цієї вакцини отримала група фармакологічних компаній "Лекхім". Вартість однієї дози вакцини 504 гривні. У лютому Національне антикорупційне бюро розпочало досудове розслідування щодо можливих зловживань при закупівлі китайської вакцини компанії Sinovac Biotech через приватну фірму-посередника.

Sinovac Biotech — найбільша китайська компанія з виробництва вакцин, яка виробляє від 300 до 500 мільйонів доз вакцини на рік. Sinovac розробила і вивела на ринок вакцини проти гепатиту А, гепатиту А+В, вірусів грипу, зокрема пташиного, паротиту тощо.

Як працює CoronaVac

Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин, виготовляє їх для 34 країн. CoronaVac є інактивованою вакциною, тобто діє, використовуючи вбиті частинки вірусу, тренуючи таким чином імунітет. Цей тип вакцин активно використовується для щеплень проти багатьох хвороб, зокрема так діють вакцини проти дифтерії, гепатиту B і поліомієліту. Вакцину Sinovac Biotech водять внутрішньом'язово. Для формування імунітету потрібно отримати дві дози з інтервалом у два тижні.

Однією з головних переваг CoronaVacє те, що її можна зберігати у звичайному холодильнику за температури від +2 до +8 С. Вакцинація проти коронавірусу допомагає розвинути імунітет до хвороби. Організм реагує на вакцину і вибудовує захист, тому після вакцинації може підвищитися температура, з'явитися озноб, головний біль чи втомлюваність. На місці щеплення може бути біль та набряк.

Читайте також: Вакцинація від Covid-19 на Хмельниччині: в ОДА пояснили, чому кампанія проходить повільно

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую