ye-logo.v1.2

Сезон кліщів у розпалі: троє жителів області заразилися хворобою Лайма

Здоров'я 3138
Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 днів
Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 днів. Фото: ілюстративне з архіву

Майже кожен другий досліджений кліщ виявився інфікованим.

З початку року близько півтори сотні мешканців Хмельницького звернулися до медиків через укуси кліщів. Левову частку з них становлять діти – 93%.

Як повідомляють у Хмельницькому обласному лаборотарному центрі, кількість звернень людей, яких цього року покусали кліщі, динамічно збільшується. Якщо в квітні за допомогою звернулась 21 особа, то у травні – 75 осіб.

У лабораторії за цей час дослідили 98 кліщів. Виявилося, що 41 кліщ був інфікований болеріозом. «Протягом 2021 року зареєстровано три випадки захворювання на хворобу Лайма. Однак, варто зауважити, що після укусу кліщем статистично лише половина людей звертаються за медичною допомогою», - йдеться у повідомленні лабцентру.

Нагадаємо, зараз триває сезон весняно–літньої активності кліщів, тому люди, які їдуть відпочивати на природу, мусять бути дуже обережними.

Як уберегтися від укусів кліщів:

• Для прогулянки подбайте про відповідне вбрання: закрите взуття й одяг, головний убір.
• Для захисту скористайтеся спеціальним аерозолем, що відлякує кліщів.
• На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте в траву. Звільніть місце для привалів від хмизу.
• Ретельно оглядайте себе та своїх близьких кожних дві години прогулянки. Відчути укус кліща майже неможливо: тварина виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус.
• Одразу після повернення додому ще раз огляньте близьких, дітей і себе.
• Удома виперіть і попрасуйте одяг і речі, якими користувалися на прогулянці.
• Якщо на природу брали домашнього улюбленця — його також слід оглянути на наявність кліщів.

«Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, в цей час виділяючи анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним. Лише згодом, через кілька годин виникає відчуття дискомфорту, - повідомляють у лабораторному центрі. - Кліщ може триматися на тілі людини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через два-три дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірі».

Після повернення додому варто ретельно оглядати себе, а у разі виявлення кліщів, звернутися до фахівців.

Якщо виявили на тілі кліща

У випадку, якщо кліщ присмоктався до вас, варто негайно звернутися у травмпункт. Там вам допоможуть його витягнути, запропонують відправити кліща на дослідження та проконсультують щодо подальших дій.
Якщо ж поблизу немає травпункту і лікаря, який вам би допоміг, кліща потрібно акуратно викрутити обертальними рухами пінцетом або через марлю. Місце укусу треба продезінфікувати. Водночас у Центрі громадського здоров’я застерігають: кліща треба не тиснути та виривати, не заливати олією або спиртом.

Після видалення кліща треба віднести в лабораторію. Таке дослідження проводять у лабораторії Хмельницького обласного лабораторного центру за адресою: Хмельницький, вулиця Храновського, 12 (неподалік автостанції №5). Жителі інших районів області можуть віднести тварину на перевірку до найближчого територіального підрозділу лабораторного центру.

«Для дослідження кліщ має залишатися живим. Його потрібно обережно видалити, не роздавивши та помістити в ємність, поклавши туди вологу вату чи марлю. Якщо не можливо одразу передати тварину на дослідження, в ємність також покласти кілька листків зелені і таким чином кліщ може залишатися кілька днів», - додає Віталій Овчарук.

Довідково: Хвороба Лайма небезпечне захворювання, при якому насамперед вражається серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба може призвести до серйозних наслідків. Ознаками хвороби є головний біль, підвищення температури тіла, нудота, безсоння, рідше – сонливість, запаморочення, болі в м’язах шиї, спини, кінцівок. Пізніше на тілі можуть з’являтись почервоніння. При відсутності лікування захворювання може призвести до ускладнень з боку вказаних органів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую