ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Обов’язкова вакцинація вчителів і чиновників: що очікуватиме за відмову від щеплення

Здоров'я 3239
Наказ МОЗ почне діяти через місяць з дати його публікації
Наказ МОЗ почне діяти через місяць з дати його публікації. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Під обов’язкову вакцинацію не підпадатимуть ті, хто має протипоказання.

Міністерство охорони здоров’я Україні затвердило перелік професій, які підпадають під обов’язкову вакцинацію від коронавірусу. Зокрема, до нього потрапили освітяни та представники органів влади. Вони повинні вакцинуватися впродовж місяця. Інакше їх відсторонять від роботи без збереження зарплатні. Однак ця вимога не поширюється на громадян, які мають протипоказання до отримання щеплення. Про це розповіли у пресслужбі МОЗ.

За її інформацією, цей наказ міністерства діятиме виключно на період карантину, встановленого урядом. Він набере чинності через місяць з дати його публікації. Відтак впродовж цього часу від коронавірусу обов’язково повинні вакцинуватися працівники таких установ:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти й наукових установ незалежно від типу та форми власності.

«Працівники закладів освіти й органів виконавчої влади, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати», — наголосили у пресслужбі МОЗ.

Однак додають, що освітяни й держслужбовці, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації. Зокрема, йдеться про випадки гострої алергічної реакції на якийсь з компонентів вакцини.

«Освітяни і працівники органів влади кожен день взаємодіють з великою кількістю людей, а тому ризикують інфікуватися на коронавірусну хворобу, — пояснює міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. — Майже всі, хто потрапляє в лікарню з COVID-19 є невакцинованими. Це рішення покликане захистити життя і здоров’я українців та їхніх близьких, створивши безпечне середовище в закладах освіти й державних установах».

Він додав, що далі заплановано розширити перелік професій та закладів, які підпадають під обов’язкове щеплення, до представників усіх державних установ, організацій і підприємств, соціальних працівників і працівників поштових послуг.

Як раніше заявляв Віктор Ляшко, така вимога не суперечить чинному законодавству. Зокрема, він посилається на статтю 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

У ній сказано: «Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб. У разі відмови або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт. Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я».

До теми: Центр вакцинації відкрили на речовому ринку в Хмельницькому

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую