ye-logo.v1.2

МОЗ дозволило вакцинацію дітей від Covid-19: за яких умов щеплюватимуть

Здоров'я 1637
Раніше в Україні дозволили щеплювати дітей віком від 12 років, які мали високі ризики важкого перебігу та розвитку ускладнень після Covid-19 через супутні хвороби
Раніше в Україні дозволили щеплювати дітей віком від 12 років, які мали високі ризики важкого перебігу та розвитку ускладнень після Covid-19 через супутні хвороби. Фото: ілюстративне pixabay.com

Дітей віком від 12 років рекомендували щеплювати вакциною Pfizer.

В Україні рекомендували щепити проти COVID-19 дітей 12-17 років, які не належать до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, але лише за умови наявності в них усіх обов’язкових рутинних щеплень. Про це повідомляють в Міністерстві охорони здоров’я.

Як зазначають в Міністерстві, відповідні рекомендації, які розробила Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики, були ухвалені наказом Міністерства охорони здоров’я від 13 жовтня.

«Враховуючи наявні дані з безпеки та ефективності вакцин, дітей віком від 12 років рекомендовано щепити вакциною Comirnaty від Pfizer/BioNTech, - кажуть в Міністерстві охорони здоров’я. Для них цю вакцину використовують за тією ж схемою, що й для дорослих, – дві дози по 0,3 мл з інтервалом у 21-28 діб».

Для того, щоб щепити від коронавірусної хвороби дитину віком 12+, ця дитина, її батьки або опікуни мають надати лікарю, який проводить вакцинацію, документи, що підтверджують наявність у неї всіх рутинних щеплень згідно з Національним календарем щеплень (форма 063/о).

Якщо дитина не отримала всіх необхідних рутинних щеплень та не має протипоказань до них, то вона має зробити ці щеплення і після цього матиме можливість вакцинуватися проти COVID-19.

Необхідно дотримуватися 14-денного інтервалу між введенням вакцин проти COVID-19 у випадку необхідності вакцинації проти інших інфекційних хвороб, за винятком екстреної вакцинації та вакцинації проти грипу, які можна здійснювати безвідносно до часу введення вакцини Comirnaty.

Нагадаємо, що в Україні дітей віком від 12 років, які мають високі ризики важкого перебігу та розвитку ускладнень після COVID-19 через супутні хвороби, дозволили щеплювати від коронавірусної хвороби вакциною Comirnaty ще в липні. Також зазначаємо що вакцинація дітей до 16 років відбувається за обов’язкової згоди батьків чи опікунів.

Додамо, що наразі за Ради національної безпеки та оборони, на Хмельниччині повний курс щеплення від коронавірусу отримали 41дитина віком з 12 до 15 років, та 169 дітей віком від 16 до 18 років.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую