ye-logo.v1.2

Як не варто лікувати гайморит та якими можуть бути наслідки самолікування

Здоров'я 11616
Для лікування гаймориту люди використовують найрізноманітніші методи, зокрема і народні
Для лікування гаймориту люди використовують найрізноманітніші методи, зокрема і народні. Фото: ілюстративне freepik.com

Народні методи можуть призвести до низки ускладнень.

Гайморит – це запалення пазух носа, які розташовані над щелепою. Це захворювання супроводжується підвищенням температури, гнійними виділеннями з носа та відчуттям тиску в ділянці навколо носа. Для лікування гаймориту люди використовують найрізноманітніші методи, зокрема і народні. Інколи вони не лише не приносять покращення, а й можуть зашкодити. Наприклад, не завжди доцільно вигрівати гайморит або капати цибулевий сік. Завідувач отоларингологічного відділення Хмельницької міської лікарні Дмитро Василенко розповів сайту "Є" про популярні в народі методи лікування, які можуть зашкодити та спричинити ускладнення.

Дмитре Миколайовичу, коли виникає гайморит?

— Навколоносові повітряні пазухи, так звані синуси, з’єднані з порожниною носа. Зсередини вони вистелені епітелієм та клітинами, що виробляють слиз. За допомогою руху війок епітелію слиз переміщується до отворів і природно та непомітно для людини ковтається. Гайморит виникає тоді, коли закупорюється отвір гайморової порожнини, через який виходить слиз. Внаслідок цього виділення починають накопичуватися в пазусі, створювати тиск та неприємні відчуття. Крім цього, через таке сприятливе середовище в цій ділянці може виникнути бактеріальна інфекція. Єдиний спосіб усунути хворобу – це відновити прохідність отвору та звільнити пазухи від виділень.

Чи ефективно використовувати краплі з соку цибулі?

— Одним із поширених народних методів лікування гаймориту вважаються – краплі в ніс соку цибулі. Він викликає посилене виділення слизу та чхання, тому його використовують для очищення пазух. Але такий спосіб має приховану небезпеку. Цей продукт є агресивним для слизової оболонки і застосовувати його потрібно обережно. Внаслідок такого лікування можна отримати серйозний опік. В гіршому разі така терапія може закінчитись втратою нюху.

Чи доцільним є вигрівання пазух носа?

— Вигрівання може застосовуватися лише тоді, коли в гайморовій порожнині немає бактеріальної інфекції. Небезпека криється у тому, що при нагріванні розширюються кровоносні судини. Таким чином інфекція може поширитися та призвести до зараження сусідніх органів, наприклад – очних яблук. Тому перед тим як гріти цю ділянку, краще пройти огляд у лікаря.

Чи можна застосовувати для лікування сік каланхое?

— Краплі з соку каланхое є досить ефективним методом на певних етапах захворювання. Сік рослини має подразнювальну дію та входить до зареєстрованих лікарських препаратів. Він викликає чхання і виділення слизу, що призводить до виведення виділень та очищення пазух. Проте для повноцінного лікування потрібно використовувати цей засіб в комплексі. А перед застосуванням обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Читайте також: Протизаплідні пігулки та побічні ефекти: розвінчуємо міфи з гінекологом

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую