ye-logo.v1.2

Робота в офісі: що загрожує нашому здоров’ю?

Здоров'я 3248

Здавалося б, робота в офісних працівників комфортна, не потребує надмірної фізичної праці, але насправді - приховує у собі й небезпеку

Держслужбовці, бухгалтери, банкіри, менеджери, юристи і десятки представників інших професій увесь день проводять за столом перед екраном комп’ютера. Вже нині лікарі помітили, що такі люди частіше страждають від алергій, скаржаться на зіпсований зір, зайві кілограми і біль у спині. То як можна собі допомогти, щоб через офісну роботу не стати заручником небезпечних захворювань?

Серцево-судинна система

Щоб переконатися, що робота за комп'ютером загрожує проблемами із серцем, досить провести невеликий тест. Відволічіться на хвилину від монітора й зверніть увагу, як ви сидите за столом. Плечі згорблені? Шия й потиличні м'язи напружені? Голова нахилена вперед або убік? Саме такі пози приводять до застою в системі хребетних артерій і порушенню кровопостачання мозку. Від цього виникають головні болі, знижується пам'ять, підвищується стомлюваність і тиск, розвивається кардіалгія (біль в серці) і аритмія (порушення серцевого ритму).

Що робити? Насамперед, частіше міняти позу й контролювати м'язову напругу, тобто не напружуватися. Установіть у себе на комп'ютері яке-небудь нагадування й, скажімо, через кожні 10–15 хвилин перевіряйте, як ви сидите. Якщо бачите, що напружено, струсніть руками, стисніть-розтисніть пальці, просто порухайте плечима. Це активізує кровоток у хребетних артеріях, стимулює нервові сплетіння, розташовані в потилиці.

Синдром сухого ока

Офтальмологи цей синдром так і називають – «офісний». Його симптоми – почервоніння, сухість, відчуття піску в очах. Виникає він через тривале перебування в приміщенні, де є комп'ютери й кондиціонери. Якщо хворобу запустити й вчасно не звернутися до лікаря, можна потрапити і на операційний стіл.

Що робити? Враховуючи те, що штучне зображення на моніторі – це неякісне зображення, очі сприймають його, як свій недолік і намагаються виправити його, тому увесь час напружуються. Щоб розвантажити їх, після кожних 45 хвилин роботи бажано зробити перерву хвилин на 10. Також допомагають зняти напругу вправи для тренування очних м'язів (кожну повторити за 5 разів, робити 1–2 сеанси щодня).

* Переводьте погляд удалину, потім собі на ніс.
* Закрийте очі й легенько натисніть на очні яблука. Натиснув – відпустив (це поліпшує кровообіг).
* Сильно замружте й відкрийте очі.
* Робіть кругові рухи поглядом за годинниковою стрілкою й проти неї.

Синдром хронічної втоми

Донедавна до синдрому хронічної втоми люди не ставилися серйозно. Але сьогодні він приймає епідемічні масштаби. І пальму першості щодо цього захворювання тримають саме офісні працівники. Причому, дві третини з них – жінки, які скаржаться на втому навіть після мінімальних навантажень, на постійний біль у суглобах і м'язах, загальну слабість. Причин синдрому хронічної втоми лікарям знайти поки не вдалося. Втім, більшість вважають, що це захворювання імунної й нервової систем.

Що робити? Для початку встановити – може, у вас бракує йоду в організмі? Перед сном на животі намалюйте легку йодну сіточку. Якщо до ранку вона зникне – йоду не вистачає. Виходить, потрібно налягти на морепродукти, молоко, кефір, яйця й бобові.

А от з хронічною втомою добре допомагають боротися голковколювання, гірудотерапія (лікування п'явками), фітопрепарати. Відмінний засіб – ароматерапія. Підвищити працездатність допомагають аромати цитрусових: лимона, мандарина, грейпфрута. А ванна з декількома краплями масла лаванди – розслабить й допоможе повноцінно відпочити.

В наступних випусках «Мовою здоров’я» ми продовжимо тему офісних хвороб та розкажемо як з ними боротися.

Наш консультант – Володимир Швець, лікар-терапевт клініки «Оксфорд медікал».
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую