ye-logo.v1.2

Робота в офісі: що загрожує вашому здоров'ю?

Здоров'я 3168

За статистикою мінімум 35 відсотків працівників офісу страждають від різних проявів тієї або іншої офісної хвороби

(Продовження. Початок у матеріалі від 14 липня)

Вислів «офісні хвороби» все частіше можна почути в нашому побуті. Виявляється, робота в затишному кабінеті також може приховувати в собі небезпеку, а непомітні симптоми з часом перетворюються на серйозні проблеми... Тому дуже важливо знати, як не стати заручником офісних хвороб та яким чином їх можна позбутися.

Синдром комп'ютерної мишки

Цей синдром виникає через постійне навантаження на серединний нерв у людей, які подовгу працюють за комп'ютером. Його симптоми - оніміння одного з пальців руки, судоми. Раніше 80 відсотків пацієнтів позбавлялися від цього синдрому лише завдяки операції.

Що робити? Нині рефлексотерапевти радять боротися із синдромом ком'ютерної мишки безопераційним способом. А саме масажем. Біля ліктя, в місці прикріплення м'яза, знайдіть невелике ущільнення передпліччя (зазвичай воно знаходиться в 1,5-2 сантиметрах від ліктьового суглоба) і почніть масажувати. При цьому в пальцях руки, яку будете розминати, відчуєте легке оніміння. Якщо це не допомагає, значить, проблема задавнена і треба звернутися до фахівця. Вам можуть запропонувати уколи, від яких м'яз розслабиться.

Система травлення. Гастрит і виразка шлунка

Шлунок офісної людини має трьох головних ворогів - це сухі перекуси, неякісна кава з автомата і стреси. До речі, хронічне нервове напруження часто стає причиною виразки шлунка та дванадцятипалої кишки. До того ж, нерідко з цих причин розвиваються функціональні порушення й інших органів травлення: жовчних шляхів, підшлункової, з'являються кишкові коліти.

Що робити? Перш за все, харчуйтеся раціонально! Щоб скласти оптимальне меню, можна звернутися до дієтолога. Якщо органи травлення вже «підкачують» - позбутися від постійних болів у животі остаточно можна тільки після оздоровлення усіх органів. При виражених болях гастроентерологи радять пройти комплексну діагностику та лікування.

Варикоз, тромбоз

Кажуть, що більше, ніж офісні працівники, ризикують отримати варикозне розширення вен лише кур'єри, яких ноги “годують”. Але під час сидіння вени страждають не від перевантаження, а від затискання. А тому флебологи попереджають, що сидіння «нога на ногу» - прямий шлях до варикозу і тромбозу. Останній, як відомо, небезпечний тим, що утворюються в глибоких венах, і кров'яні згустки можуть мігрувати до будь-якого органу тіла - серця, легень, мозку. Це може загрожувати інфарктом, інсультом чи раптовою смертю.

Що робити? Якщо на ногах з'явилася розсипчаста венозна сітка, зупинити хворобу і повернути ногам естетичний вигляд допомагає склеротерапія. Під час цієї процедури ліки вводяться в дрібні венозні судини і наче склеюють їх. Як результат - кровотік по них припиняється і з часом вони «розсмоктуються».

Запалення органів малого тазу

Сидяча робота може викликати застій крові в органах малого тазу. Це нерідко призводить до запальних захворювань жіночої та чоловічої статевої системи та інших органів малого тазу.

Що робити? Знайти час для тренажерного залу, басейну, ранкових пробіжок та гімнастики. Кожні півроку проходьте обстеження в андролога чи гінеколога. Також не зайвим буде пройти обстеження в невропатолога та проктолога.

Геморой

Проктологи запевняють, що близько 70 відсотків людей рано чи пізно стикаються з цією проблемою. А ті, хто змушений подовгу сидіти, - ще частіше.

Що робити? Правильно харчуйтеся. Їжте більше клітковини. Відмовтеся від жирних продуктів. Корисними будуть будь-які фізичні вправи (крім піднімання важких речей). Відмовтеся від куріння, адже нікотин розширює судини, а це провокує геморой. Якщо ж захворювання вже вас турбує, то ефективний спосіб його позбутися - прибрати гемороїдальні вузли. Зробити це можна традиційним способом, тобто скальпелем або більш сучасними малоінвазивними методами: за допомогою кріодеструкції (виморожування) або накладення латексних кілець.

Чутливість до електромагнітних полів

Монітори, телефони та інша офісна техніка - надпотужне джерело електромагнітного випромінювання. Тому люди, чутливі до його впливу, частенько скаржаться на стомлюваність і головні болі, при цьому нерідко навіть не здогадуються про причину свого нездужання.

Що робити? Дотримуйтеся дистанції. Оптимально, якщо «канати» з дротів, міні-АТС, принтер та інші електроприлади перебуватимуть від вас на відстані не менше, ніж метр-півтора. Причому всі прилади, включаючи ваш персональний комп'ютер, мають бути заземлені. До того ж, вчені кажуть, що в офісі краще використовувати звичайні телефони з кабелем, бо радіотелефони можуть викликати сильні високочастотні поля і особливо шкідливі для людини пульсуючі поля.

Загальна профілактика не завадить

Відпочинок. Поза роботою намагайтеся більше часу проводити на вулиці. Природа, свіже повітря, сонце мають стати противагою задушливим офісним приміщенням. По можливості додайте до відпочинку ще й водні процедури. Причому, крім щоденних душів та ванн в гігієнічних цілях, робіть обливання, контрастні душі, гідромасаж, відвідуйте басейн, сауну.

Харчування. Обов'язково збалансуйте раціон харчування. Головне в харчуванні - повноцінність, різноманітність, вітамінізація й дотримання правильного харчового режиму. Не забувайте вживати в достатній кількості овочі і фрукти. Якщо необхідно - приймайте вітамінні добавки.

Гарний настрій. Навчіться керувати собою і своїми емоціями, незважаючи на всі негативні фактори, які підстерігають вас як на роботі, так і в житті в цілому. Зрозумійте одне: ніхто не допоможе вам позитивно налаштовуватися на життя, крім вас самих.
Наш консультант — Володимир Швець, лікар-терапевт клініки «Оксфорд медікал».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую