ye-logo.v1.2

Операції без хірургічних втручань: Хмельницька міська лікарня отримала нове обладнання

Здоров'я 2792
Лікарі почнуть використовувати апарат в роботі з 14 грудня
Лікарі почнуть використовувати апарат в роботі з 14 грудня. Фото: колаж автора

Процедура з використанням новітнього апарату буде доступною для усіх жителів міста й області.

На балансі Хмельницької міської лікарні відтепер є гольмієвий лазер Quanta System Litho 35 Вт, який дозволяє проводити операції без хірургічних втручань. Цей апарат, завдяки лазеру, розбиває камені безконтактно, розповів в сюжеті МТРК «Місто» директор медзакладу Валерій Гарбузюк.

Він зазначає, що Quanta System Litho призначений для проведення урологічних операцій. Дотепер у Хмельницькій міській лікарні можливості безперешкодно діставати камінь в будь-якій ділянці сечовивідних шляхів без хірургічних втручань не було. А перемовини про купівлю такого обладнання йшли вже давно.

«У нас є урологічне відділення, в якому лікується велика кількість людей. Кожен третій пацієнт відділення – потенційний пацієнт, який буде лікуватись саме на цьому обладнанні. На даному етапі двоє лікарів вже пройшли навчання для роботи з цим апаратом, ще троє завершують», – каже Валерій Гарбузюк.

Нове обладнання придбали за кошти бюджету громади. Його вартість складає близько 3,5 мільйона гривень.

Першу процедуру з використанням гольмієвого лазера планують зробити 14 грудня. За словами директора медзакладу, допомогу з видалення каменів за допомогою високоенергетичних імпульсів можуть отримати не тільки пацієнти лікарні, а й будь-який житель міста чи області.

Читайте також: Як лікувати застуду та не витратити купу грошей - поради МОЗ

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую